Gigi i Bella Hadid wystąpiły na wybiegu z częściowo „ogolonymi” głowami

0
341
Gigi i Bella Hadid są nie do poznania dzięki do połowy "łysej" głowie i rozjaśnionym brwiom. Źródło: Twitter

Supermodelki Gigi i Bella Hadid zadebiutowały w poniedziałek odważnymi, nowymi stylizacjami, szturmując wybiegi w Nowym Jorku z rozjaśnionymi brwiami, krótką grzywką i – jak się wydawało – na wpół ogolonymi głowami.

Wkrótce jednak okazało się, że dramatyczna przemiana sióstr była dziełem artystów, którzy zmienili ich wygląd za pomocą łysych czepków, peruk i makijażu.

Gigi Hadid na zdjęciu podczas próby przed przed pokazem mody Marca Jacobsa w Nowym Jorku 27.06.2022 r. Źródło: Twitter

Futurystyczna stylizacja była częścią jesiennego pokazu Marca Jacobsa 2022, podczas którego tytułowa marka projektanta zaprezentowała ponad 40 nowych stylizacji w nowojorskiej Bibliotece Publicznej, budynku w stylu Beaux-Arts przy Piątej Alei. Gigi miała na sobie ogromny różowy sweter i szarą spódnicę, podczas gdy Bella była ubrana w czarną winylową sukienkę z operowymi rękawiczkami.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Gigi Hadid. Źródło: Twitter
Bella Hadid. Źródło: Twitter

W innym miejscu prezentacji modelki miały na sobie jaskrawe, monochromatyczne ubrania, które obejmowały obszerne dzianiny, obszerne suknie z falbanami i efektowne buty na platformie. Siostry Hadid były jednymi z kilku modelek spacerujących po wybiegu w dramatycznych fryzurach, a inne miały ostre bobsleje i kosmiczne grzywki.

Na Instagramie Bella opublikowała różne zdjęcia za kulisami i film poklatkowy, pokazujący artystów makijażu tworzących jej wygląd.

W sieci zdjęcia wywołały mieszane reakcje – i obawy niektórych użytkowników mediów społecznościowych, którzy wierzyli, że modelka naprawdę ogoliła głowę. Fotografka mody Elizaveta Porodina odpowiedziała na post Belli, mówiąc, że wygląda „absolutnie anielsko”, podczas gdy aktywistka i dziennikarka Noor Tagouri skomentowała: „Transformacja jest niesamowita”.

Czytaj: Nowe, ciekawe miejsce spotkań w Poznaniu – „Klub na Fali”

Gigi Hadid spaceruje po wybiegu podczas próby w Bibliotece Publicznej Nowego Jorku.. Źródło: Twitter

Przyciągająca wzrok stylizacja była nadzorowana przez wizażystkę Marca Jacobsa Diane Kendal i fryzjera Duffy’ego. Jedna z artystek efektów specjalnych odpowiedzialnych za wygląd siostry Hadid, Noël Jacoboni, wyjaśniła na Instagram, że praca była „surrealistyczna”.

„Dzisiejszy dzień był idealnym mariażem umiejętności robienia łysej czapki i pracy dla jednego z moich ulubionych projektantów z jednymi z najlepszych modelek w branży” – napisała.

Czytaj: Modelka z zespołem Downa debiutuje w kampanii Victoria’s Secret

Źródło: Twitter

Najnowszy spektakl Jacobsa, który był transmitowany na żywo na ekranach LED na nowojorskim Times Square, ma miejsce rok po tym, jak ostatni raz wystawił pokaz na wybiegu w tym samym miejscu.

W notatkach pokazowych amerykańskiego projektanta stwierdzono, że „kreatywność to podstawa życia”, po czym pokaz zakończył się cytatem filozofa Friedricha Nietzschego: „Mamy sztukę, aby nie umrzeć z powodu prawdy”.