Główny błąd wszystkich, którzy tracą na wadze – odmowa oleju

0
426
Olej lniany jest suplementem kwasu Omega 3. Zdjęcie: satvyk.com

Zapewne nie raz słyszałeś o zaletach oleju lnianego, ale rzadko zwracasz na to uwagę.

Olej lniany jest zdecydowanie zalecany przez lekarzy osobom, które nie jedzą ryb. Olej lniany znajduje szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Olej lniany jest dość rzadki w arsenale żywności przeciętnego człowieka, a to błąd. Olej lniany pozyskiwany z nasion lnu to cenny składnik diety, który powinien zagościć w niej na stałe. 

otoz.com.ua

Dziś podpowiemy, jakie zalety ma olej lniany i w jakim celu należy go stosować. To prawdziwy strażnik Twojej urody i zdrowia.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Właściwości oleju lnianego

Olej lniany ma tak ważne i prozdrowotne właściwości, że warto stosować go na co dzień i przez całe życie. Ponadto specyficzny i lekko gorzki smak nierafinowanego oleju lnianego doda pikantnego smaku każdej potrawie.

Wartość oleju dla organizmu człowieka wynika z jego najbogatszego składu, zwartości zarówno kwasów tłuszczowych, jak i makro- i mikroelementów. Pod względem zawartości omega-3 jest dwa razy bogatszy niż olej rybny. Więc dla tych, którzy nie lubią ryb i ich nie jedzą, olej lniany to prawdziwe znalezisko.

Czytaj: Olej z pestek malin kryje prawdziwe bogactwo! Gdzie go dostać i na co działa?

otoz.com.ua

Olej lniany przyjmuje się zwykle rano na czczo, najlepiej 20-30 minut przed pierwszym posiłkiem. Olej lniany można także pić przed snem lub 20-30 minut po ostatnim posiłku. Jedna porcja oleju lnianego to jedna łyżka stołowa. Ale przed spożywaniem oleju warto skonsultować się z lekarzem. Może wystarczy, abyś przyjmował go raz dziennie.

Olej lniany może być również stosowany w postaci maseczek do skóry i włosów. Gdy dowiesz się, jak dobrze wpływa na organizm, pójdziesz do apteki, aby go kupić.

otoz.com.ua

Korzyści dla organizmu:

1. Pomaga przy utracie wagi

Kwas oleinowy omega-9, kwas linolowy omega-6, kwas alfa-linolowy omega-3 – to skuteczne aktywatory utraty wagi. Ponadto kwasy omega-9 i omega-6 zmniejszają apetyt. Dlatego każdy, kto ma nadwagę, powinien spożywać ten olej. Można go dodawać do jogurtów lub sałatek i może być stosowany jako samodzielny produkt.

otoz.com.ua

2. Korzystny dla układu sercowo-naczyniowego

Olej lniany chroni przed chorobami układu krążenia, normalizuje ciśnienie krwi, obniża poziom cholesterolu we krwi, uelastycznia naczynia krwionośne. Naukowcy udowodnili również, że może zapobiegać nawracającym atakom serca.

otoz.com.ua

3. Dla zdrowia kobiet

Obecność ligniny w tym produkcie pomaga aktywować prawidłową równowagę hormonalną w organizmie. Olej lniany ułatwia tolerowanie skurczów menstruacyjnych i menopauzy.

otoz.com.ua

4. Usuwa proces zapalny

Olej lniany łagodzi stany zapalne w toczniu, dnie moczanowej, mastopatii włóknisto-torbielowatej. W toczniu obniża poziom cholesterolu, a w dnie moczanowej zmniejsza obrzęk i ból w tkance stawowej. Zawarty w nim omega-3 usprawnia proces wchłaniania jodu. Dlatego w mastopatii włóknisto-torbielowatej jest stosowany jako leczenie dodatkowe.

otoz.com.ua

5. Dla piękna i młodości

Olej lniany normalizuję pracę gruczołów łojowych. Również maski na nim oparte mają właściwości odmładzające, odżywcze i bakteriobójcze. Olej lniany bardzo dobrze nadaje się również do rzęs. Olej lniany nawilża i odżywia skórę zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

otoz.com.ua

Oto taki cudowny olej. Nie zapomnij podzielić się przydatnymi informacjami ze znajomymi w sieciach społecznościowych, aby byli oni również zdrowi i piękni!

Źródło: otoz.com.ua

Czytaj: Olga Tokarczuk odmówiła przyjęcia tytułu honorowego obywatela Dolnego Śląska