Gorylica przyniosła swoje dziecko na spotkanie z noworodkiem

0
794
Mama gorylica Kiki z zoo przyniosła swoje dziecko na spotkanie z mamą i noworodkiem po drugiej stronie szyby. Zdjęcie: Michael Austin/YouTube

Mama gorylica przyprowadziła swoje dziecko na spotkanie z mamą i noworodkiem po drugiej stronie szyby.

To uniwersalny język matczynej miłości.

Miłość jest bezwarunkowa i uniwersalna. Zarówno ludzie, jak i zwierzęta mają nierozerwalną więź ze swoimi młodymi, co pięknie pokazuje niedawne wideo nakręcone przez Michaela Austina.

On i jego żona Emmelina Austin niedawno odwiedzili Franklin Park Zoo w Bostonie ze swoim miesięcznym synem Canyon. W zagrodzie dla goryli spotkali samicę Kiki i jej dziecko, 7-miesięcznego małego goryla o imieniu Pablo.

Austin sfilmował niesamowity moment, kiedy jego żona i gorylica Kiki spotkali się przez szybę i przedstawili sobie swoje dzieci.

„Moja żona podniosła naszego syna, żeby pokazać go Kiki, która była po drugiej stronie wybiegu” – wspomina Michael.

„Wtedy Kiki złapała Pabla i położyła go na swojej nodze, żeby przyprowadzić go do nas”.

Pomimo barier między nimi – zarówno fizycznej szklanej bariery, jak i faktu, że nie mogli porozumiewać się ze sobą w swoim własnym języku – dwie matki były w stanie połączyć miłość, którą oboje darzą swoje dzieci.

„Kiki mówiła do nas rękami” – powiedział Michael. „W pewnym momencie Pablo nawet przysunął twarz do szyby i razem patrzyli. Moja żona i ja mieliśmy łzy w oczach”.

Czytaj: Mały goryl urodził się ze „złą” pigmentacją palców

W pewnym momencie Emmelina przyłożyła małą dłoń swojego syna do szyby. Kiki natychmiast próbowała ją chwycić, a nawet dziecko polizać. Widać wyraźnie, jak bardzo Kiki rozumiała, jak cenne jest ludzkie dziecko, i wydawała się szczerze podekscytowana jego wizytą.

Materiał filmowy rodziny stał się bardzo popularny na YouTube i łatwo zrozumieć, dlaczego. To wzruszający przykład współczucia ludzi i zwierząt oraz rzadkie spojrzenie na to, jak wspaniale złożone i inteligentne emocjonalnie są goryle.

Czytaj: Multimedialna wystawa na Stadionie Wrocław

Zobacz, jak mama gorylica Kiki z zoo przynosi swoje dziecko na spotkanie z mamą i noworodkiem po drugiej stronie szyby.

johannesfloe.com – Art to remember