Gracze wideo Fortnite zebrali 144 miliony dolarów na pomoc dla Ukrainy

0
341
Gracze Fortnite wspierają Ukrainę. Zdjęcie: Twitter

Kto powiedział, że gry wideo to strata czasu?

Twórcy gier zbierają pieniądze dla Ukraińców. I jak się zaraz przekonacie, zebrali już niezłą kwotę!

Dwa tygodnie temu twórcy Fortnite, Epic Games, ogłosili, że wszystkie dochody trafią do różnych organizacji zapewniających pomoc Ukrainie – i pierwszego dnia zebrali 36 milionów dolarów, co w ciągu dwóch tygodni urosło do 144 milionów dolarów.

Akcja polegała na przekazaniu zebranej przez 14 dni kwoty na rzecz pomocy Ukrainie. Pieniądze pochodziły z mikro transakcji, których dokonywali gracze Fortnite.

Czytaj: Centrum handlowe wprowadziło kapsuły z grami dla znudzonych mężów

Producent i wydawca gier Epic Games powiedział, że pieniądze trafią do czterech organizacji niosących pomoc humanitarną. Będą to Direct Relief, UNICEF, ONZ (Światowy Program Żywnościowy i Agencja ds. Uchodźców) oraz World Central Kitchen.

W przeliczeniu na polską walutę zebrana kwota to ponad 603 miliony złotych. Gracze i branża gier wideo są znani z tego, że są niezwykle hojni, a inne firmy zajmujące się grami również zbierają miliony i wspomagają Ukrainę.

Wśród deweloperów i wydawców znajdziemy jeszcze takie nazwy jak Electronic Arts, Take-Two (2K Games i Rockstar), CD Projekt Red, Activision Blizzard, Wargaming, Ubisoft, Sony, Bloober Team, GSC Game World, Valve oraz wiele więcej. Wszyscy ogłosili, że przekażą pieniądze n na pomoc dla Ukrainy.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas we wspieraniu akcji humanitarnej dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Razem ze społecznością Fortnite i Xbox zebraliśmy 144 mln USD” – napisano na profilu Fortnite na Twitterze.

Humble Bundle, cyfrowy sklep z grami wideo, zebrał ponad 200 milionów dolarów.

Czytaj: Światowa, multisensoryczna wystawa dzieł VINCENTA VAN GOGHA we Wrocławiu

Warto zauważyć, że rekordowa darowizna Fundacji Badań nad Rakiem Piersi należy do Blizzard Entertainment, twórców World of Warcraft. Sprzedaż wygenerowana w ich grze Overwatch, w której można było kupić ekskluzywny element kosmetyczny w grze, osiągnęła 12,7 miliona dolarów i została dedykowana Fundacji, stając się największą pojedynczą darowizną, jaką kiedykolwiek przekazano.