Grubsze kobiety są szczęśliwsze i żyją dłużej

0
625

Według ankiety 56% kobiet jest niezadowolonych ze swojego ogólnego wyglądu. I chociaż jasne jest, że nikt nie odmówiłby posiadania „idealnego ciała”, istnieją badania, które pokazują, że nadprogramowe kilogramy mają swoje zalety.

Niestety, Polki myślą, że są najbrzydsze w Europie. Krytyczne wobec siebie są zwłaszcza nastolatki. Z badań WHO wynika, że polskie dziewczynki zajmują pierwszą pozycję wśród nastolatek z 42 krajów, jeśli chodzi o negatywną samoocenę. 

Starsze kobiety też nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Według sondażu TNS OBOP 84% Polek poddałoby się operacji plastycznej, gdyby miało to pieniądze. Zaledwie cztery na 100 uważają się za atrakcyjne!

Melissa McCarthy. Zdjęcie: Instagram

Zachęcamy wszystkich do kochania swojego ciała, ponieważ dopóki jesteś szczęśliwa, oznacza to, że robisz coś dobrze.

Ludzie, którzy mają kilka nadprogramowych kilogramów, mogą mieć mniejsze ryzyko śmierci.

Badania objęły prawie 3 miliony osób, a wyniki wykazały, że osoby z nadwagą miały o 6% mniejsze ryzyko zgonu niż osoby z prawidłową wagą.

Czytaj: Mężczyzno – jeśli Twoja kobieta ma oponkę na brzuchu to masz szczęście!

Ashley Graham. Zdjęcie: Instagram

Inne badanie wykazało, że osoby w wieku powyżej 70 lat, które miały dodatkowy kilogram lub 2, żyły dłużej niż osoby, które miały idealną wagę. Według głównego badacza, Leona Flickera, wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała) nie jest przydatny po 70 roku życia.

Odpowiednia ilość tłuszczyku może pomóc ci przedłużyć życie o kilka lat.

Dr Steven Hymsfield mówi, że w pewnych sytuacjach posiadanie kilku dodatkowych kilogramów może pomóc ci żyć dłużej, ponieważ mogą one potencjalnie zapewnić pewną ochronę przed niektórymi urazami.

„Jeśli upadniesz i upadniesz na wrażliwą kość, taką jak biodro, trochę dodatkowego tłuszczu może uchronić Cię przed złamaniem biodra. A jeśli choroba sprawia, że nie możesz jeść, może się przydać dodatkowa tkanka tłuszczowa”.

Czytaj: Według naukowców tak wygląda ciało idealnej kobiety

Według badań osoby z nadwagą mają mniejsze szanse na rozwój depresji.

© Kento Nara/Geisler-Fotopress/DPA/East News© Anthony Behar/Sipa USA/East News

Naukowcy odkryli, że gen FTO jest powiązany nie tylko z otyłością, ale także ze szczęściem. Odkryli również, że osoby, które ważyły więcej, miały o 8% mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia depresji.

Troszkę grubsze kobiety mogą być szczęśliwsze w życiu.

Amy Schumer i Charlize Theron. Zdjęcie: Instagram

Według badań, poziom szczęścia osób z nadwagą wzrasta po 40 roku życia. Ankietowani uczestnicy zgłaszali lepszą jakość psychiczną, pomimo spadku fizycznej jakości życia.

Czytaj: Poznań: specjalne napisy przed przejściami dla pieszych

Badanie wykazało również, że niski poziom ćwiczeń fizycznych nie wpływał na samopoczucie psychiczne kobiet, ale miał znaczący negatywny wpływ na jakość życia mężczyzn.

Czy jesteś zadowolona/y ze swojego wyglądu? Czy wierzysz, że nadwaga może przedłużyć Twoje życie o kilka lat?

johannesfloe.com – Art to remember