Gwiazda Hollywood polskiego pochodzenia: Mia Wasikowska

0
238
Mia Wasikowska i Robert Pattinson spotykali się od września 2017 do lipca 2018. (10 miesięcy). (zdjęcie: LaviniaDrama, Twitter)

Mia Wasikowska to australijska aktorka o polskich korzeniach. Uznanie zyskała dzięki występom w filmach, w tym „Alicja w Krainie Czarów”, „Jane Eyre”, „Wszystko w porządku” i „Stoker”.

Mia Wasikowska początkowo zajmowała się karierą aktorską w australijskiej telewizji, występując w filmach „All Saints” i „Terapia”. W 2010 roku została wybrana do roli głównej w filmie „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona, który szybko stał się kasowym hitem. Następnie zagrała role w kilku ważnych filmach, takich jak „Jane Eyre” (2011), „Wszystko w porządku” (2010), „Lawless” (2012) i „Stoker” (2013).

Mimo że Wasikowska osiągnęła wiele w mainstreamowym kinie, nadal występuje w produkcjach niezależnych, wcielając się w trudne role, które pokazują jej zdolności aktorskie. Ogromne uznanie zdobyła rolami w takich filmach jak „Tracks” (2013), „Madame Bovary” (2014), „Crimson Peak. Wzgórze krwi” (2015) i „Mapy gwiazd” (2014).

Czytaj: 35 aktorów, których prawdopodobnie nigdy nie widziałeś, gdy ci byli młodzi

Polskie korzenie

Rodzice Mii Wasikowskiej są z dwóch różnych krajów. Jej matka jest pochodzenia polskiego, a jej ojciec jest Australijczykiem. Rodzina Wasikowskiej ze strony matki przeniosła się do Australii z Polski po II wojnie światowej.

Wasikowska wyraziła radość i dumę ze swojego polskiego pochodzenia oraz tego, jak wpłynęło to na jej życie i zawód.

Jej pierwsza wizyta w Polsce miała miejsce, gdy miała 8 lat. Jej rodzina przeniosła się na rok do Szczecina.

W 2014 roku Wasikowska po raz drugi miała okazję doświadczyć Polski. Dostąpiła zaszczytu odebrania Nagrody im. Krzysztofa Kieślowskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Plus Camerimage. Wyraziła entuzjazm do odkrywania swojego pochodzenia i zanurzenia się w polską kulturę.

Czytaj na f7.pl – Fryderyki 2023. Kto ma szansę zdobyć polskie Grammy? Oto nominowani