Gwiazdy odtworzyły swoje kultowe sceny

0
361

Jak wyglądałyby gwiazdy w swoich kultowych scenach, gdyby odtworzyły je dzisiaj?

Kiedy myślimy o bardzo znanym filmie, nie wyobrażamy sobie, aby ktokolwiek inny niż wybrani aktorzy mogli zagrać te kultowe role, nawet ten sam aktor w innym wieku.

Byłoby ciekawie, gdyby aktorzy mogli cofnąć się w czasie, by powtórzyć te kluczowe role w ich karierze.

Odtworzono 14 naprawdę znanych filmów i zobaczcie, jak niektóre z najbardziej kultowych scen będą wyglądały z bardziej dojrzałymi aktorami.

1. Michael J. Fox i Christopher Lloyd w Powrót do przyszłości

© Back to the Future / Universal Pictures, and co-producers© TKP/MEGA/Mega Agency/East News© MEGA/Mega Agency/East News

Powrót do przyszłości był jednym z najbardziej udanych filmów lat 80., zdobywając wiele nagród i nominacji. Głównym bohaterem był Michael J. Fox, który w wieku 24 lat osiągnął światowe uznanie, podobnie jak Christopher Lloyd w wieku 47 lat.

Fox kontynuuje aktorstwo do dziś, a jego najnowszym projektem jest Lil Nas X: The Origins of „Holiday” (2020). Lloyd pozostaje również aktywny w showbiznesie, a w 2021 brał udział w komedii Queen Bees.

Czytaj: Ania Wyszkoni zagra koncert z okazji 75-lecia działalności Radia Wrocław

2. John Travolta i Samuel L. Jackson w Pulp Fiction

© Pulp Fiction / Miramax, and co-producers© maximon / MEGA/Mega Agency/East News© samuelljackson / Instagram

Film Pulp Fiction (1994) jest klasykiem w historii kina, wyreżyserowany przez Quentina Tarantino.

Film ten przyniósł wówczas dużą popularność Johnowi Travolta i Samuelowi L. Jacksonowi. Dziś, po ponad 25 latach, Travolta był częścią reklamy Capital One: Christmas Ad, w 2020 roku, a Jackson jest w fazie przedprodukcyjnej dla Futha Mucka.

Czytaj: 10 utalentowanych aktorów, którzy zabłysnęli po 40-tce

3. Tom Hanks w Forrest Gump

© Forrest Gump / Paramount Pictures, and co-producers© AP Photo/Chris Pizzello/Invision/East News

Forrest Gump był drugim najbardziej dochodowym filmem 1994 roku w Stanach Zjednoczonych. Uchodził również za klasykę historyczną i kulturową.

Kiedy Tom Hanks miał 38 lat, zagrał w filmie, a rok później otrzymał Oscara dla najlepszego aktora w roli głównej. Hanks jest obecnie w trakcie produkcji mini-serii, Masters of the Air.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

4. Bruce Willis i Haley Joel Osment w Szósty zmysł

Szósty zmysł był filmem, w którym wystąpił Bruce Willis w wieku 44 lat, wraz z jego współgwiazdą, Haley Joel Osment, który miał wtedy 11 lat.

Obaj skorzystali z popularności, jaką przyniósł im film, ale dla Osmenta był to skok do sławy, ponieważ jego kariera aktorska dopiero się zaczynała. Ostatni występ Willisa miał miejsce w Cosmic Sin, podczas gdy Osment jest obecnie w fazie postprodukcji filmu Not an Artist.

5. Leonardo DiCaprio i Kate Winsletin w Titanic

© Titanic / Twentieth Century Fox, and co-producers© AFP PHOTO / VALERIE MACON / /EAST NEWS

W 1998 roku po premierze filmu Titanic, dzięki zwycięskiej kombinacji romantycznej fabuły i chaotycznych scenariuszy, narodził się światowy trend.

Film okrążył świat z dwoma bohaterami, Leonardo DiCaprio i Kate Winslet, którzy w młodości osiągnęli światową sławę. Obecnie DiCaprio jest częścią obsady filmu Don’t Look Up, który jest w postprodukcji, a Winslet jest gwiazdą miniserialu Mare of Easttown.

6. Macaulay Culkin w Kevin sam w domu

© Home Alone / Hughes Entertainment, and co-producer© culkamania / Instagram

Aktor Macaulay Culkin miał zaledwie 10 lat, kiedy ukazał się pierwszy film sagi Kevin sam w domu, grając główną rolę, za co otrzymał nominację do nagrody dla najlepszego aktora komediowego.

Ten film jest uznawany za świąteczny klasyk dla rodzin, zwłaszcza w Polsce. Dziś Culkin jest jednym z głównych bohaterów serialu American Horror Story.

7. Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint w Harry Potter i Kamień Filozoficzny

© Harry Potter and the Sorcerer’s Stone / Warner Bros., and co-producers© ANGELA WEISS/AFP/East News© Grant Pollard/Invision/AP/East News© CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint byli głównymi aktorami we wszystkich filmach o Harrym Potterze. Razem rozpoczęli pierwszy film w 2001 roku, kiedy mieli odpowiednio 12, 11 i 13 lat. Dzięki temu filmowi aktorzy osiągnęli popularność w świecie kina.

Dziś Radcliffe kręci nowy film zatytułowany Lost City of D; Watson pojawiła się niedawno w Little Women (2019); a Grint wystąpił w drugim sezonie serialu telewizyjnego Servant (2021).

8. Johnny Deppin w Edward Nożycoręki

© Edward Scissorhands / Twentieth Century Fox© Matt Dunham/AP/Associated Press/East News

W 1990 roku 27-letni Johnny Depp zdobył światowe uznanie swoją rolą w filmie Edward Nożycoręki. Odniósł sukces komercyjny i został doceniony przez krytyków filmowych. Depp pracuje obecnie nad nowym miniserialem animowanym Puffins.

9. Richard Gere i Julia Roberts w Pretty Woman

© Pretty Woman / Touchstone Pictures, and co-producer© Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News© Sebastien Courdji/KCS/East News

W 1990 roku film Pretty Woman stał się hitem kasowym, pomagając głównym aktorom Richardowi Gere i Julii Roberts zdobyć światowe uznanie, a Roberts zdobyć swój drugi Złoty Glob w wieku 24 lat.

Gere kontynuuje swoją pracę jako aktor, występując w serialu telewizyjnym MotherFatherSon z 2019 roku, a Roberts jest w fazie przedprodukcyjnej do nowego serialu telewizyjnego, Gaslit.

10. Sam Neill i Laura Dern w Park Jurajski

© Jurassic Park / Universal Pictures, and co-producer© Chris Pizzello/Invision/East News© samneilltheprop / Instagram

Aktorzy Sam Neill i Laura Dern wystąpili w filmie Park Jurajski z 1993 roku. Do 1997 roku był uznawany za najbardziej dochodowy film w historii kina. Obie gwiazdy są znane ze sławy, jaką uzyskali dzięki temu filmowi. The Portable Door to najnowsza praca Neilla, a Dern w 2021 r. użyczyła głosu Sue Murphy w serii F is for Family.

11. Kirsten Dunst w Jumanji

© Jumanji / TriStar Pictures, and co-producers© Patti Perret / ?Showtime / Courtesy Everett Collection / East News

W 1995 roku, kiedy Kirsten Dunst miała 13 lat, dostała jedną z głównych ról w filmie, Jumanji. Jest uważany za klasyczny film połowy lat 90., dając młodej aktorce uznanie i popularność.

Obecnie Dunst jest częścią obsady filmu The Power of the Dog, który ma zostać wydany w 2021 roku w Wielkiej Brytanii.

12. Keanu Reeves w The Matrix

© The Matrix / Warner Bros., and co-producers© ROBYN BECK/AFP/East News

W 1999 roku ukazała się pierwsza część trylogii Matrix. Dzięki niesamowitej pochwale, jaką otrzymał, powstało kilka gier wideo i komiksów opartych na filmie.

Został sklasyfikowany jako film kultowy, w którym wystąpił Keanu Reeves, który miał 35 lat, a wraz z filmem zyskał ogromną rzeszę fanów. Ostatni występ Reevesa na ekranie miał miejsce w filmie Bill & Ted Saving the Universe z 2020 roku.

13. Tom Cruise w Top Gun

© Top Gun / Paramount Pictures, and co-producer© ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Top Gun był jednym z najbardziej udanych filmów, zarówno krytycznie, jak i komercyjnie, z Tomem Cruisem w roli głównej w wieku 34 lat i jednym z najbardziej dochodowych filmów lat 80-tych.

Po ponad 25 latach pod koniec tego roku ukaże się druga część tej produkcji, zatytułowana Top Gun: Maverick, której głównym bohaterem będzie Cruise.

14. Drew Barrymore w E.T.

© E.T. the Extra-Terrestrial / Universal Pictures, and co-preducer© drewbarrymore / Instagram

W wieku zaledwie 6 lat aktorka Drew Barrymore przyciągnęła uwagę widzów swoją rolą w głównej obsadzie filmu, E.T. Extra-Terrestrial (1982), który był najbardziej dochodowym filmem na świecie, dopóki Park Jurajski nie został wydany w 1993 roku.

Barrymore w latach 2020 i 2021 pracowała nad własnym programem telewizyjnym The Drew Barrymore Show.

Kto jest Twoim ulubionym aktorem? W którym filmie najbardziej podobał ci się jego/jej występ?