Haftowane tatuaże są nową formą sztuki. Czy to będzie hit?

0
1039

Większość ludzi postanawia sobie coś wytatuować, aby wyróżnić wyjątkowych ludzi, zwierzęta lub wydarzenie, które odegrało znaczącą rolę w ich życiu. Oznacza to, że każdy z nich chce, aby to właśnie ich tatuaż był wyjątkowy. Czas na nową modę – tatuaże haftowane.

Te tatuaże są wyjątkowe i na pewno nie są nudne, prezentują się świetnie, chociaż pewnie zależy od gustu. Tatuaże haftowane zyskują coraz większą popularność na świecie. Wyglądają bardzo realistycznie i coraz więcej ludzi się na nie decyduje.

Tatuaże są robione od tysięcy lat, a szczególnie popularne były wśród egipskich kapłanek.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób ma tatuaże. Widok wytatuowanej kobiety i wytatuowanego mężczyzny na ulicy nie dziwi nikogo.

Na samym Instagramie tatuaże haftowane osiągnęły już ponad 2000 hashtagów. Ich popularność polega na tym, że każdy tatuażysta chce spróbować swoich sił w nowej formie sztuki. I tak na przykład jeden artysta z Rosji wytatuował wzory haftu Oaxaca na dwóch swoich klientach.

Tatuaże te wyglądają tak, jakby zostały wyhaftowane, jednak w ich tworzeniu nie używa się nici. Tatuażyści kopiują linie nici, mając przed sobą wzór haftu. Kopiowanie tych linii sprawia, że cały tatuaż prezentuje się tak bardzo realistycznie, jakby atrament rzeczywiście był wszywany pod skórę i przybierał trójwymiarową formę.

Pierwszy tatuażysta, który wykonał haftowany tatuaż twierdzi, że te tatuaże nie są trudne w wykonaniu. Powiedział, że aby uzyskać tę umiejętność, należy wiedzieć trochę o technikach haftowania i o tym jak nitka reaguje na światło. Powiedział też, że robienie tatuaży jest jak rysowanie portretów, ale można też rysować haft, należy tylko zwrócić szczególną uwagę na szczegóły.

Słówko ostrzeżenia

Chociaż tatuaże hafciarskie są świetnym i unikalnym sposobem wyrażania siebie, wciąż jest wielu tatuażystów, którzy nie wiedzą, jak je poprawnie wykonać. Oznacza to, że będziesz musiał bardzo dobrze się dowiedzieć i wybrać tatuażystę, który ma najlepsze recenzje. Gdy już znajdziesz takiego tatuażystę, który zna się na rzeczy, musisz przynieść wzór swojego ulubionego haftu, np. zdjęcie.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest czas, w którym artysta tatuujący będzie musiał ukończyć projekt. Profesjonalni artyści tatuażu nie poświęcają dużo czasu, chyba że mają skomplikowany wzór. Poza tym musisz upewnić się, że Twój tatuażysta praktykuje dobre warunki sanitarne i że nie używa starych igieł.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że tatuaż jest jak otwarta rana, a to oznacza, że ​​trzeba go kilka razy dziennie czyścić mydłem antyseptycznym. Traktowanie swojego tatuażu jako rany oznacza również, że nie można go narażać bezpośrednio na promienie słoneczne. To uratuje Twoją skórę nie tylko przed podrażnieniem; ochroni Twój tatuaż przed szybszym blaknięciem.

Źródło i zdjęcia: routinejournal.com

Poniżej możecie zobaczyć więcej haftowanych tatuaży.

zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niesamowite tatuaże, które zmieniły blizny i znamiona w dzieła sztuki

zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tatuaż chrząszcza rozkłada skrzydła w tandemie z ramieniem właścicielki

zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com

Polecam przepis na CHLEBEK BANANOWY – BEZ SOLI, BEZ CUKRU, BEZ TŁUSZCZU – f7kulinarne.com