Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie!

0
724

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie, który miał się odbyć 11 listopada. Tegoroczny Marsz w setną rocznicę odzyskania niepodległości miał być jednym z jednym z większych w historii. A okazuje się, że Marsz w ogóle się nie odbędzie. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała manifestacji.

Prezydent Warszawy, uzasadniła swoją decyzję powołując się na Parlament Europejski. Wskazała, że rezolucja Parlamentu Europejskiego z października br. w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywa państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy.

Warszawa dość już wycierpiała przez nacjonalizm – skomentowała swoją decyzję na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Dwukrotnie pisałam do ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobry w sprawie delegalizacji ONR (Obóz Narodowo-Radykalny), a wiemy, że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu – oświadczyła prezydent stolicy na konferencji prasowej w środę.

Decyzję tę skonsultowała z prezydentem-elektem stolicy Rafałem Trzaskowskim.

Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości- powiedziała prezydent stolicy.

Marsz miał być w tym roku wyjątkowo okazały, ponieważ byłby obchodzony w stulecie odzyskania niepodległości.

Współorganizator Marszu Niepodległości Krzysztof Bosak już zapowiedział, że marsz się odbędzie. „Marsz Niepodległości przejdzie, niezależnie od wszystkich przeszkód i trudności. Nie zatrzymacie tego” – napisał na Twitterze.

Zdjęcia: facebook.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl