Hawajska załoga wyruszyła w 48-dniową wyprawę i ustanowiła rekord największej ilości plastiku usuniętej z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci

0
846

Plastik został masowo produkowany na skalę światową 65 lat temu i od tego czasu ilość plastiku, którego używamy, gwałtownie wzrosła.

Podobnie zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi. W 2015 r. wyprodukowano 387 milionów ton plastiku w porównaniu z 2 milionami wyprodukowanymi w 1950 roku.

Ogromna nadmierna konsumpcja tego materiału ma niszczycielski wpływ na środowisko naturalne, a nasze oceany są zdecydowanie przepełnione tym okropieństwem. Szacuje się, że 8 milionów kawałków plastikowych zanieczyszczeń przedostaje się codziennie do oceanu, co stanowi 5,25 biliona sztuk, które są tam obecnie.

Więcej informacji: oceanvoyagesinstitute.org

Niedawno statek Ocean Voyages Institute wrócił po 48-dniowej wyprawie, gdzie z powodzeniem usunęli 103 tony śmieci z Oceanu Spokojnego.

Ocean Voyages Institute

Odpady z tworzyw sztucznych powodują śmierć 100 milionów zwierząt morskich rocznie i szacuje się, że do 2050 r. plastik znacznie przewyższy liczbę ryb w oceanie.

Ocean Voyages Institute

Bez wątpienia tracimy oceany, które są odpowiedzialne za wytwarzanie połowy tlenu na świecie, z powodu nadmiernego zużycia plastiku. Na szczęście są ludzie, którzy starają się temu zaradzić, usuwając bałagan, który wszyscy spowodowaliśmy, dosłownie.

Załoga ustanowiła nowy rekord usunięcia śmieci z Oceanu Spokojnego – wyłowiono 103 tony!

Ocean Voyages Institute

23 czerwca statek Ocean Voyages pełen plastikowych śmieci powrócił z heroicznej podróży. Po 48-dniowej wyprawie 103 ton sieci rybackich i plastików konsumenckich usunięto z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci.

Czytaj: Ta firma zamienia plastikowe butelki w drogi, które są 3 razy trwalsze niż asfalt

Ocean Voyages Institute

Do tej pory było to największe sprzątanie na morzu w obszarze usuwania śmieci Wielkiego Pacyfiku.

Ocean Voyages Institute
Ocean Voyages Institute

„Jestem bardzo dumna z naszej ciężko pracującej załogi. Przekroczyliśmy nasz cel, jakim było wydobycie 100 ton toksycznego plastiku konsumpcyjnego. W tych trudnych czasach nadal pomagamy przywrócić zdrowie naszego oceanu, co wpływa na nasze zdrowie i zdrowie naszej planety ”. powiedziała Mary Crowley, założycielka i dyrektor wykonawczy Ocean Voyages Institute.

Ocean Voyages Institute
Ocean Voyages Institute

Dzięki skutecznym metodom Crowleya do usuwania ogromnych ilości tworzyw sztucznych z oceanu, udana misja usunęła 48 ton podczas dwóch akcji porządkowych w oceanie w 2019 roku.

Ocean Voyages Institute
Ocean Voyages Institute

Jednak nawet po ustanowieniu w tym roku nowego rekordu w dziedzinie czyszczenia z tworzyw sztucznych oceanu, który znajduje się w połowie drogi między Hawajami a Kalifornią, nadal pozostaje to największy obszar z największą liczbą tworzyw sztucznych.

Ocean Voyages Institute
Ocean Voyages Institute

Ogromne ilości śmieci, które zostały ostatnio zebrane przez Ocean Voyages Institute, są obecnie przygotowywane do recyklingu i właściwej utylizacji.

Ocean Voyages Institute
Ocean Voyages Institute

„Zgodnie z naszym zaangażowaniem w ochronę środowiska, Matson szukał sposobu, aby zaangażować się w oczyszczanie Pacyfiku. Jesteśmy pod wrażeniem przełomowych wysiłków Ocean Voyages Institute i postępów, jakie poczynili w tak małej organizacji, i mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże im kontynuować tę ważną pracę ”- powiedział Matt Cox, prezes i dyrektor generalny.

Ocean Voyages Institute

Czytaj: Morze plastiku, które stworzyliśmy.