Helmut Strebl – najbardziej umięśniony mężczyzna na świecie

0
771

Helmut Strebl to austriacki kulturysta i model fitness, który jest powszechnie uważany za najbardziej wysportowanego człowieka na świecie ze względu na jego niesamowicie dobrze zarysowane mięśnie.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z fitnessem i kulturystyką, nazwisko Helmuta Strebla prawdopodobnie nie brzmi jak coś ważnego, ale wśród entuzjastów fitnessu jest znany jako „najbardziej umięśniony człowiek na świecie”. To nieoficjalny tytuł, ale patrząc na zdjęcia jego niesamowitego ludzkiego okazu, trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek mógł z powodzeniem rzucić mu wyzwanie. Facet jest chodzącym modelem anatomicznym, z mięśniami tak dobrze zarysowanymi, że praktycznie widać każde włókno kurczące się pod jego skórą.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcia niewiarygodnie umięśnionego ciała Helmuta Strebla krążą po Internecie od co najmniej pięciu lat, regularnie rozprzestrzeniając się na platformach społecznościowych, takich jak Reddit i Facebook. Mężczyzna ma teraz 54 lata i nie jest już w swojej najlepszej formie fizycznej, ale nadal wygląda lepiej niż większość mężczyzn i nadal jest aktywny w społeczności fitness.

Zdjęcie: Facebook

W jednym z nielicznych wywiadów, jakich kiedykolwiek udzielił, Helmut Strebl powiedział Simply Shredded, że zaczął podnosić ciężary, gdy był 12-letnim „chudym słabeuszem i łatwym łupem dla łobuzów”, i musiał się często bronić. Zainspirował go kolega ze szkoły, którego opisał jako „maszynę mięśniową” i zaczął trenować z dwoma butelkami płynu do prania wypełnionymi wodą, jako ciężarkami.

Czytaj: 18-letni krakowianin został mistrzem świata!

Zdjęcie: Facebook

W wieku 16 lat zaczął chodzić na prawdziwą siłownię, ale jego dyscyplina i skupienie na celu, jakim było zostanie modelem fitness, zaczęło przynosić imponujące rezultaty. Miał bardzo metodyczne podejście do podnoszenia ciężarów, planując różne sesje treningowe z dużym wyprzedzeniem dla każdej grupy mięśniowej, a także bardzo szczegółowo planował swoją dietę.

Czytaj: Nowa tabletka replikuje ćwiczenia i wzmacnia mięśnie

Zdjęcie: Facebook

Aby wyglądać na tak wychudzonego, jak na niektórych z tych zdjęć, Helmut Strebl obniża poziom tkanki tłuszczowej do mizernych 4%, co jest niezwykle niskim i niewiarygodnie trudnym do osiągnięcia wynikiem. Ale uznał to za godne poświęcenie, aby osiągnąć tę niesamowicie zdefiniowaną sylwetkę.

Zdjęcie: Facebook

Choć może nie jest najbardziej umięśnionym człowiekiem na świecie, jeśli chodzi o definicję mięśni, Helmut Strebl jest w swojej własnej lidze i zdecydowanie zasługuje na tytuł „najbardziej umięśnionego człowieka na świecie”.