Herbata – z czym to się pije? Poznaj sposoby przyrządzania

0
599
źródło: pixabay.com

Pijemy ją rano i wieczorem. Czasami w pośpiechu, innym razem delektując się każdym jej łykiem. To właśnie herbata jest słynnym napojem spotkań. To przy niej prowadzone bywają ważne rozmowy. Chociaż często jej rolę zastępuje alkohol, czy kawa, to jednak trudno wyobrazić sobie życie zupełnie bez herbaty. 

Zobacz która herbata na co pomaga i z czym warto ją pić:

Herbata z cukrem i cytryną. To standard. Czy to w kawiarni, czy u cioci. Smakuje zawsze wyśmienicie. Zazwyczaj to herbata czarna lub earl grey. Pytanie: „Może herbatki?”, kojarzone bywa właśnie z tego rodzaju herbatką.

Herbata z miodem, cytryną i imbirem. To doskonały, leczniczy napój na chorobę: ból gardła, przeziębienie, grypę. Potrójna moc działania. Miód czy imbir doskonale zastępują lekarstwa, w początkowym stadium choroby. Polecana zazwyczaj leczniczo jak i profilaktycznie w okresie gdy wrasta zachorowalność.

źródło: pixabay.com

Herbata z rumem. Rozgrzewająca herbatka z odrobiną alkoholu. Jednak wciąż pozostaje herbatą. Cudowna na zimę, ale nie tylko… Z jednym zastrzeżeniem. Należy liczyć ilość wypijanych tego typu herbat. 😉

Herbata z mlekiem. Niektórzy uwielbiają to połączenie, wtedy herbata traci swój „herbaciany smak”, mleko zaś smakuje jako dużo bardziej rozcieńczone. Dobre połączenie dla tych, co nie lubią smaku samego mleka ani nabiału.

Herbata z goździkami . Idealna na mroźne wieczory. Goździkowy posmak nadaje jej tajemniczości, a spotkania towarzyskie przy takiej herbacie wyglądają wyśmienicie. Bywa kojarzona ze świętami Bożego Narodzenia. Ale w gruncie rzeczy można pić ją przez cały rok. W tej roli najlepiej spisuje się klasyczna herbata czarna.

Herbata z sokiem i owocami. Najlepiej z sokiem naturalnym, własnej roboty. Czy to porzeczkowym, malinowym czy truskawkowym itp. Zamiast soku może też być kompot. Smakuje jeszcze lepiej, jeśli na dnie herbaty wylądują kawałki owoców.

Herbata gorzka, mocna i czarna. To doskonały napój na pobudzenie, a także trawienie. Jeżeli ktoś dotychczas pił wyłącznie słodką herbatę, może być ciężko się przełamać. Jednak taka herbata pobudza lepiej niż kawa. Czasami też pomaga na ból żołądka lepiej niż krople miętowe.

źródło: pixabay.com

Herbata ziołowa. To coś zupełnie innego niż tradycyjna herbata. Ziółka pomagają na wiele dolegliwości, również można pić je profilaktycznie. Najsłynniejsze herbaty ziołowe to mięta, rumianek, pokrzywa, bratek polny, melisa czy lipa. Herbaty ziołowe powinno zaparzać się pod przykryciem i pije się je zazwyczaj bez dodatków. Same w sobie posiadają dobry, ziołowy smak. Dawniej leczono tylko ziołami. Współcześnie również, zanim sięgniemy po poważniejsze leki, często kurację rozpoczynamy od picia ziół.

Herbata zielona. Bywa polecana przy odchudzaniu. Nie tylko przyśpiesza przemianę materii, ale i jest wspaniałym antyoksydantem. Podobno jej picie przedłuża życie, a na pewno pomaga zachować młody wygląd skóry. Herbata zielona skutecznie niweluje apetyt. Najlepiej smakuje bez dodatków – ewentualnie można ją kupić jako mieszankę z cytryną, opuncją, ananasem, miętą, czy innymi roślinami. Na temat pozytywnych właściwości zielonej herbaty możesz przeczytać również tutaj.

Poznaj pozytywne właściwości liści orzecha!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj.