Hipnotyzujące rzeźby kinetyczne, które poruszają się wraz z wiatrem

0
1045

Kinetyczne rzeźby Anthony’ego Howe’a nabierają własnego życia, gdy porusza je wiatr.

Artysta z Waszyngtonu Anthony Howe tworzy złożone rzeźby kinetyczne, które pulsują urzekającym płynnym ruchem, przypominając jakąś formę nieziemskiego stworzenia.

Te metalowe konstrukcje są wyważone w idealnej symetrii i zawierają różnorodne przeplatające się części, które są napędzane przez wiatr.

Oszałamiające kompozycje, zaangażowane w płynny rytm, zdają się żyć własnym życiem – naśladując inne organizmy w naszym szerszym fizycznym środowisku.

Pracochłonny proces tworzenia każdego elementu rozpoczyna się od modelu cyfrowego, który jest następnie przekładany na świat fizyczny. Każdy pojedynczy element jest dopasowywany krok po kroku z niezwykłą precyzją. I pomimo skali i zawiłości każdego projektu, Howe wykonuje większość swoich rzeźb bez żadnej pomocy z zewnątrz.

Czytaj: Piękna rzeźba anioła wydaje się unosić nad ziemią

„Rzeźba kinetyczna znajduje się na przecięciu artystycznej inspiracji i mechanicznej złożoności” – komentuje artysta. „Tworzenie jednego z moich dzieł opiera się na twórczej ekspresji, obróbce metalu i powolnym procesie projektowania w równych częściach. Dzieło ma na celu zmianę doświadczenia czasu i przestrzeni, gdy jesteśmy świadkami. Dzieło musi również znosić wiatry o prędkości 145 km na godzinę i poruszać się z wiatrem o prędkości 1,6 km na godzinę i to przez setki lat”.

Więcej informacji o niesamowitej pracy Howe’a można znaleźć na jego stronie internetowej. Przewiń w dół, aby zobaczyć niektóre z jego najbardziej niesamowitych dzieł w akcji.

Artysta Anthony Howe tworzy hipnotyzujące rzeźby kinetyczne, które poruszają się wraz z wiatrem.

Źródło: Anthony Howe
Źródło: Anthony Howe

Te pulsujące struktury wydają się żyć własnym życiem.

Źródło: Anthony Howe
Źródło: Anthony Howe
Źródło: Anthony Howe

Czytaj: Posłuchaj Kolędy Wrocławskiej z prezydentem Sutrykiem

Obejrzyj wideo, aby dowiedzieć się więcej o pracy Howe’a.

Anthony Howe: Strona internetowa | Facebook | Instagram | YouTube

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org