Historia zdjęć Marilyn Monroe w worku na ziemniaki z 1951 roku

0
1997

Istnieje więcej niż jedna wersja, dlaczego Marilyn Monroe pozowała w jutowym worku na ziemniaki. Jednak zakończenie każdej z tej historii jest takie samo – Marilyn stanęła przed obiektywem aparatu w worku na ziemniaki i zachwyciła swoim wyglądem cały świat!

Pierwsza wersja opowiada o tym, że Marilyn Monroe została kiedyś ukarana przez felietonistkę gazety za założenie czerwonej, bardzo krótkiej sukienki na imprezę odbywają się w Beverly Hills Hotel w 1951 roku.

Według Marilyn felietonistka nazwała ją tanią i wulgarną. Dziennikarka stwierdziła, że Monroe jest piękna tylko dlatego, że nosi piękne stroje/suknie. Pisarka zasugerowała, że aktorka będzie wyglądać lepiej w worku na ziemniaki.

Twentieth Century Fox, jedna z głównych amerykańskich wytwórni filmowych postanowiła wykorzystać tę historię, robiąc kilka zdjęć Marilyn w dopasowanym do ciała worku na ziemniakami, aby udowodnić felietonistce, że i w takim wydaniu będzie wyglądać seksownie. Zdjęcia zostały opublikowane w gazetach w całym kraju.

Inna historia była taka, że ktoś po prostu oświadczył, że Marilyn może sprawić, że worek na ziemniaki będzie wyglądał seksownie, a wytwórnia Twentieth Century Fox wykonała zdjęcia, aby udowodnić, że ta osoba ma rację.

Czytaj: Kanadyjski fotograf robi zdjęcia niedźwiedziom polarnym bawiącym się na polach kwiatowych

Źródło i zdjęcia: vintag.es

Czytaj: Czasami warto spojrzeć w górę. Piękno włoskiego lasu.