Huśtawka na końcu świata z widokiem na wielki wulkan

0
659

Jeśli lubisz przygodę, adrenalinę i piękne widoki, których niewielu wcześniej widziało, ta huśtawka na końcu świata może być dla Ciebie idealna.

Kiedy byłeś dzieckiem, radość z huśtania się na huśtawce była jedną z najszczęśliwszych chwil, jakie miałeś. Wznosząc się wyżej i wyżej, czuliśmy, się tak, jakbyśmy mogli latać, tylko bez skrzydeł.

Jest jedna huśtawka dla dorosłych, która może przenieść Cię z powrotem do tych pełnych wyobraźni chwil dzieciństwa.

W głębi lasów Ekwadoru znajduje się punkt obserwacji sejsmicznej z widokiem na pobliski aktywny wulkan Tungurahua. Sam punkt widokowy jest niesamowitym spektaklem, ponieważ znajduje się na szczycie drzewa, ale prawdziwym klejnotem jest huśtawka.

La Casa Del Arbol (domek na drzewie) w Baños w Ekwadorze ma coś, co jest powszechnie określane jako „huśtawka na końcu świata”.

Wyjątkowe położenie huśtawki na wysokości 2600 metrów nad poziomem morza zapewnia odwiedzającym piękny i przerażający widok na wulkan Tungurahua. Mając tylko jeden pas bezpieczeństwa, który Cię przytrzymuje, dzięki huśtawce wszyscy ochotnicy huśtają się nad kanionem. Chociaż może się wydawać, jakby wisiała nad klifem, huśtawka w rzeczywistości po prostu wisi nad stromym zboczem.

Tak czy inaczej, upadek prawdopodobnie oznaczałby śmierć, ale to nie powstrzymuje odważnych podróżników przed pohuśtaniem się na „huśtawce na końcu świata”. I chyba warto, bo przypływ adrenaliny, poczucie wolności i niesamowite widoki na okolicę muszą być jedyne w swoim rodzaju.

Chociaż kiedyś huśtawka była całkowicie niemonitorowana, dziś istnieją przewodniki, które nauczą Cię, jak zapiąć się i jak zrobić pierwszy zamach, aby jak najdalej się pohuśtać. Dodatkowo kamera zrobić ci obowiązkowe zdjęcie z tej niesamowitej przygody.

Poza huśtawką, La Casa Del Arbol to świetne miejsce na wędrówki i podziwianie widoków, nawet jeśli nie masz ochoty na huśtanie się na słynnej huśtawce.

Lina od huśtawki wygląda na cienką, ale myślę, że to część przygody.

mysticalraven.com

Przynajmniej możesz zrobić niesamowite ujęcia siebie. Na takiej huśtawce wyglądasz jak zawodowy kaskader.

Czytaj: Lubisz adrenalinę? Musisz spróbować tych 10 rzeczy!

mysticalraven.com

W zależności od kąta może to wyglądać, jakbyś kołysał się w chmurach.

Czytaj: Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę, aby pomóc chorym dzieciom na raka

mysticalraven.com

Musisz przyznać… taki widok zdarza się raz w życiu.

mysticalraven.com

Czy byłbyś na tyle odważny, aby pohuśtać się na tej huśtawce?

mysticalraven.com

Pamiętaj, świat może wydawać się teraz mały, ale w rzeczywistości jest o wiele większy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy. Podróżuj, przeżywaj przygody, poznawaj nowe miejsca i poszerzaj swoje horyzonty.

johannesfloe.com – Art to remember