Hymn Polski zaśpiewany po góralsku przez braci Golec – piękne wykonanie

0
928

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w wyjątkowy sposób uczcili bracia Golec oraz mieszkańcy Żywiecczyzny. Nad Milówką, na stoku Małej Baraniej górale i górali rozłożyli 100-metrową flagę Polski i odśpiewali hymn Polski w aranżacji góralskiej. Wyszło im to naprawdę pięknie. 

W ramach obchodów stulecia Niepodległości Polski, 8 października bracia Golec wraz z Fundacją Braci Golec oraz współorganizatorami i uczestnikami wydarzenia zaśpiewali hymn Polski po góralsku, upamiętniając to na klipie, który niebawem zostanie zaprezentowany. Hymn w takim wykonaniu ma towarzyszyć Polakom na całym świecie w szczęśliwym świętowaniu Niepodległości.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 11 EKSPERYMENTÓW SPOŁECZNYCH, KTÓRE UJAWNIŁY PRAWDĘ O LUDZIACH – f7dobry.com

– Chcemy zainicjować śpiewanie hymnu przez różne grupy – uczniów, strażaków, wojskowych, rolników, starszych i młodszych, w ramach akcji 'Niepodległa do Hymnu’, ogólnopolskiego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” 11 listopada – wyjaśnia PAP Life Paweł Golec.

– 11 listopada o godz. 19:00 w Warszawie, odbędzie się premierowe wykonanie tej wersji hymnu, podczas koncertu Golec uOrkiestry na Krakowskim Przedmieściu – zapowiada Paweł Golec.

Dodatkową atrakcję tego dnia było rozwinięcie 100-metrowej flagi symbolizującej 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Stowarzyszenie Aktywnych Polaków z Bielska-Białej, którzy wykonali tę długą flagę Polski udostępnili ją braciom Golec. W jej rozłożeniu pomagało ponad 100 podopiecznych Fundacji Braci Golec.

„Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Koordynatorem akcji jest Ministerstwo Kultury.

Zdjęcia: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe w Milówce
Źródło: Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe w Milówce i Fundacja Braci Golec

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl