Idziesz na wesele jako gość? Poznaj największe wpadki, żeby koniecznie ich uniknąć!

0
925
zdjęcie: cvparties.com

Zawarcie związku małżeńskiego to bardzo wzruszająca chwila i bardzo ważny dzień, traktowany przez narzeczonych jako jedno z najważniejszych dni w ich życiu. Dla gości to także ważne wydarzenie. Sprawdź, jak uniknąć największych wpadek, które mogą popsuć uroczystość. 

Każda para narzeczonych chce, aby to właśnie ich wesele było idealne. Organizując wesele i pojawiając się jako gość należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które sprawią, że uniknie się popełnienia niepotrzebnych wpadek, a dzień wesela pozostanie dla wszystkich tylko wspaniałym, pięknym, miłym wspomnieniem.

Biel pozostawmy dla Panny Młodej

Każda kobieta chce na weselu prezentować się jak najpiękniej. Zwłaszcza, że takie uroczystości to świetna okazja do porozmawiania z rodziną, z którą się nie widziało kilka miesięcy, albo i kilka lat. Współcześnie kobiety już tak sztywno nie trzymają się etykiety modowej, jednak dobierając sukienkę nie powinno się decydować na biały kolor – ten kolor jest zarezerwowany dla Pani Młodej, ponieważ to ona w tym dniu jest najważniejsza. To jej święto i nie powinno się jej stwarzać konkurencji. To ona jest najjaśniejszą gwiazdą wieczoru.

Nie zmuszajmy gości do zabawy

Znając gości weselnych, można przewidzieć jakie atrakcje na weselu spotkają się z zainteresowaniem, a jakie troszkę mniej. Karaoke, konkursy taneczne, quizy – wachlarz jest duży. Wiadomo, że jak się wypije troszkę alkoholu, ma się lepszy nastrój, ale nie można zmuszać partnera bądź partnerki do zabawy. Nikogo nie można namawiać do brania udziału w zabawie na siłę.

Nie wyręczamy fotografa

Para Młoda wynajęła swojego fotografa i kamerzystę. Nie musisz co chwilę latać z telefonem i pstrykać fotki, ani tym bardziej kręcić filmiki. Podczas ślubu i wesela powstrzymaj się od tego.

Z głową dobierajmy miejsca dla gości

Aktualnie na każdym weselu znajduje się lista gości i podane konkretne miejsca, gdzie każdy z gości ma usiąść. Planując rozmieszczenie gości pamiętaj, aby każdy z nich czuł się dobrze i komfortowo.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ILE WYNIESIE ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ŻYCIA W POLSCE ZA 20 LAT? NAUKOWCY TO POLICZYLI – f7dobry.com

Dotrzymujmy słowa

Przyszli nowożeńcy zawsze proszę o potwierdzenie przybycia na wesele. Gdy już potwierdzicie, należy się pojawić i w drugą stronę – przybycie należy potwierdzić. Wesele jest organizowane na konkretną liczbę osób, więc każda niezapowiedziana osoba będzie problemem i niepotrzebnymi nerwami dla Pary Młodej. Równie niesmaczne jest niepojawienie się na weselu, pomimo że wcześniej się zadeklarowało, że się przyjdzie. To narażenie Pary Młodej na niepotrzebne koszty, a przy weselu nie są one wcale małe. Dodatkowo pozostawienie pustych miejsc przy stole nie będzie miłe dla pozostałych gości.

Spełnijmy prośbę Młodej Pary

Nowożeńcy coraz częściej proszą gości o to, by zamiast kwiatów przynieśli ze sobą wino, książkę, przybory szkolne dla dzieci z Domów Dziecka, zdrapki Lotto lub wsparli cel charytatywny. Dostając zaproszenie powinno się dostosować do prośby Młodej Pary i nie wręczać kwiatów, „bo przecież na ślubie nie można pojawić się bez kwiatów”.

Zapraszajmy parami

Zapraszając na taką uroczystość jak wesele należy zapraszam parami. W momencie, gdy osoba jest singlem, należy pozwolić jej na zabranie osoby towarzyszącej. Nikt nie lubi być samotny. Osoby niebędące w związku chętnie skorzystają z takiej możliwości i na pewno chętnie pobawią się na weselu. W końcu nie są one organizowane za często.

Rad udzielił Dwór Złotopolska Dolina na stronie obcasy.pl

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl