IKEA rozpocznie sprzedaż paneli słonecznych w niektórych sklepach

0
243
Ikea zacznie sprzedawać panele słoneczne. Zdjęcie: pl.freepik.com

IKEA rozpocznie sprzedaż paneli słonecznych w niektórych sklepach w USA jesienią tego roku.

Popularność paneli słonecznych z każdym rokiem jest coraz większa — a teraz IKEA chce ułatwić montaż niektórych paneli na dachu.

Rozpoczynając tej jesieni w Kalifornii, członkowie amerykańskiego programu lojalnościowego IKEA Family będą mogli kupować domowe rozwiązania słoneczne, dostępne za pośrednictwem SunPower, aby wytwarzać i przechowywać własną energię odnawialną oraz żyć w bardziej zrównoważony sposób.

„W IKEA z pasją pomagamy naszym klientom prowadzić bardziej zrównoważone życie w domu. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z SunPower, aby udostępnić tę usługę w Stanach Zjednoczonych i umożliwić naszym klientom dokonywanie indywidualnych wyborów mających na celu zmniejszenie ich ogólnego wpływu na klimat” – powiedział Javier Quiñones, dyrektor generalny i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju IKEA U.S.

„Wprowadzenie Home Solar z IKEA pozwoli większej liczbie osób przejąć większą kontrolę nad swoimi potrzebami energetycznymi, a naszym celem jest oferowanie usług czystej energii w kolejnych lokalizacjach IKEA w przyszłości”.

Home Solar z IKEA łączy mocne strony handlu detalicznego IKEA i wiedzę na temat życia w domu z doświadczeniem SunPower, zaufanej marki z ponad 35-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej.

SunPower jest znana z dostarczania innowacyjnych produktów solarnych i ułatwiania swoim klientom przejścia na energię odnawialną.

Czytaj: IKEA będzie produkowała EKO meble!

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy dostarczać klientom IKEA wyjątkowe produkty solarne dzięki wyjątkowemu i uproszczonemu zakupowi” – powiedział Peter Faricy, dyrektor generalny SunPower. „Wspólnie z IKEA możemy pomóc przedstawić niesamowite korzyści płynące z energii słonecznej większej liczbie ludzi i zapewnić naszą wspólną wartość, jaką jest wywieranie pozytywnego wpływu na planetę”.

Home Solar z IKEA to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki IKEA pracuje nad tym, aby do 2030 roku stać się pozytywnym dla obiegu zamkniętego i pozytywnym dla klimatu. W Stanach Zjednoczonych IKEA posiada solidne portfolio energii odnawialnej, w tym dwie farmy wiatrowe, dwie farmy słoneczne, kilka systemów geotermalnych, siedem biogazowych ogniw paliwowych i dachowe panele słoneczne w 90% lokalizacji IKEA.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

IKEA U.S. uruchomiła również niedawno usługę Buy Back & Resell w całym kraju w 37 sklepach.

Usługa ta daje członkom IKEA Family możliwość odsprzedania delikatnie używanych mebli IKEA w zamian za zniżki w sklepie IKEA.

Czytaj: Ikea rozpoczyna program odkupu, oferując kupony na stare meble

Uczestnicy będą mogli nadać swoim meblom drugie życie poprzez odsprzedaż w sekcji sklepu w stanie obecnym, zapewniając jeszcze bardziej zrównoważoną i niedrogą opcję dla wielu osób.

Źródło: SunPower Corp/IKEA