Ile dziewczyn jest na tym zdjęciu? Prawie nikt nie umie odpowiedzieć dobrze za pierwszym razem.

0
1064

Złudzenie optyczne jest czymś, co lubi wiele osób, ale co jednocześnie wywołuje ból głowy u innych. Błędna interpretacja obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni, użycia kolorów automatycznie wprowadza mózg w błędny tok myślenia i niektórym może się od tego zakręcić w głowie. 

„Nie zawsze jesteśmy świadomi, że ulegamy iluzji, ale nawet jeśli zdajemy sobie z tego sprawę i znamy logiczne wyjaśnienie złudzenia, to niekoniecznie staniemy się na nie odporni. Zresztą, po co mielibyśmy się uczyć nieulegania iluzjom?” – mówi dr Wioletta Waleszczyk z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

Złudzenia optyczne to błędy popełniane przez mózg podczas interpretacji obrazu. Na poniższym zdjęciu są dziewczyny. Czy umiesz poprawnie odpowiedzieć, ile dziewczyn jest na tym zdjęciu?

To zdjęcie było wielokrotnie nagradzane przez znaną fotograf, Tizianę Vergari. Oczywiście zdjęcie podbiło internet po tym, jak Tiziana opublikowała je na Instagramie.

Padają różne odpowiedzi. Niektórzy twierdzą, że 2, 3, a nawet 13. Odpowiedzi jest mnóstwo. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Obejrzyjcie filmik – na końcu będzie ODPOWIEDŹ.

I jak? Zgadliście?

PRZECZYTAJ TAKŻE: GRA W KLASY NA CHODNIKU – REAKCJA LUDZI CIĘ ZASKOCZY. RECEPTA NA SZCZĘŚCIE JEST PROSTA!

Źródło: instagram.comyoutube.com