Ile wysp ma Chorwacja?

0
271
Piękno chorwackiej przyrody przyciąga do tego kraju co roku tysiące turystów, którzy chcą podziwiać między innymi zachwycające krajobrazy jezior i wodospadów, albo odpoczywać na plażach i kąpać się w krystalicznie czystej wodzie morskiej. Dużą popularnością cieszą się wyspy Chorwacji. Źródło: Twitter

Republika Chorwacji to osobliwy kraj położony na rozległym wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Chorwacja jest znana z wielu rzeczy, od „Gry o tron” po trufle i szczenięta dalmatyńczyków, ale jej największym motorem turystycznym są wyspy. Ile dokładnie wysp ma Chorwacja? I co je wyróżnia? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Ile wysp ma Chorwacja?

Ile wysp ma Chorwacja? Dokładna liczba różni się w zależności od używanej definicji „wyspy”, a nowe wyspy są cały czas odkrywane. Ale na razie ogólny konsensus wydaje się wynosić „około 1244”. Ze względu na ogromną liczbę wysp, na których leży Chorwacja, Republika jest powszechnie nazywana „Krajem Tysiąca Wysp”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Niezamieszkane

Kraina Tysiąca Wysp obfituje w wysepki i atole, ale co ciekawe, tylko 47 z tych 1000 jest zamieszkanych. A z 47 zamieszkałych tylko garstka jest gęsto zaludniona.

Czytaj: Chorwackie Jeziora Plitwickie to raj na ziemi!

Które wyspy najlepiej odwiedzić?

Jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji, możesz być przytłoczony liczbą wysp! Które warto odwiedzić, żeby nie oszaleć?

Zawężenie listy do zamieszkałych wysp to dobry początek. Warto też skreślić prywatne wyspy z listy (chyba że chcesz pokłócić się z właścicielami). I takim sposobem pozostało tylko kilka.

Oto kilka chorwackich wysp, które możesz (i powinieneś) odwiedzić:

  • Hvar, imprezowa wyspa
  • Mljet, raj dla miłośników przyrody
  • Brac, wszechstronna wyspa
  • Korcula, historyczna wyspa
  • Dugi Otok, malownicza wyspa

Czytaj: Otwarcie mostu Pelješac zostało uczczone pokazem sztucznych ogni

Kraina Tysiąca Wysp ma naprawdę imponującą liczbę wysp. Choć daleko jej do 221 800 wysp w Szwecji czy 52 455 w Kanadzie, tysiące wysp Chorwacji gwarantuje, że każda podróż, którą tam wybierzesz, będzie ciekawa i różnorodna.