Ilustracja z 1762 roku przedstawiająca kobietę odpędzającą diabła swoimi genitaliami

0
467
To jest ilustracja z 1762 roku przedstawiająca kobietę odpędzającą diabła swoimi genitaliami. Źródło: Twitter

W wierszu Jeana de La Fontaine’a kobieta jest w stanie odpędzić diabła pokazując mu swoje genitalia.

Ilustracja jest dodatkiem do wiersza “The Devil of Pope Fig Island” napisanego przez XVII-wiecznego francuskiego poetę imieniem Jean de la Fontaine.

Wiersz jest dość długi, więc przedstawię ci tylko sedno historii.

Pewnego dnia diabeł przypadkowo pojawia się w małej wiosce na Papieskiej Wyspie Figowej i zaczyna siać zamieszanie i terroryzować mieszkańców. Diabeł następnie podchodzi do rolnika imieniem Phil i żąda, aby oddał mu połowę swoich plonów.

Phil zgadza się i daje diabłu połowę swoich plonów, ale daje mu tylko liście i łodygi, ale nie warzywa. Diabeł jest zawstydzony i zirytowany tym, że został przechytrzony przez skromnego rolnika i grozi, że ukara Phila i zabierze jego porcję warzyw w ciągu tygodnia.

Przerażony Phil biegnie do domu i opowiada swojej żonie Perretcie, co się stało. Kobieta mówi mu, żeby się nie martwił i że zajmie się diabłem.

Kiedy diabeł powraca, Phil wskakuje do wanny ze święconą wodą, aby się chronić. Perretta wita diabła ze łzami i rozczochranymi włosami. Mówi diabłu, że Phil jest przerażającym mężczyzną, który bije ją bezlitośnie, a nawet zadał jej głęboką ranę pazurami.

Wtedy Perretta podnosi spódnicę, by pokazać diabłu swoje genitalia. Diabeł jest przerażony i ucieka, by nigdy nie wrócić.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter
archive.org

Czytaj: Wrocław wprowadza do szkół i przedszkoli lekcje o Konstytucji RP