Im później zostaniesz tatą, tym lepiej dla Twojego dziecka

0
524
Bycie tatą nadaje sens życiu, wzbogaca je. Zdjęcie: pixabay.com

Nie spiesz się do ojcostwa!

W naszych czasach zarówno mężczyźni, jak i kobiety coraz częściej biorą ślub po trzydziestce. Nie dziwi już także sytuacja, gdy kobieta rodzi blisko czterdziestki. Decyzja o urodzeniu dziecka wymaga zrównoważonego i odpowiedzialnego podejścia.

Naukowcy twierdzą, że dzieci starszych rodziców mają bardziej rozwiniętą inteligencję. Dlatego im później zostaniesz tatą, tym mądrzejsze będzie Twoje dziecko!

Według badań przeprowadzonych przez King’s College (Wielka Brytania), dzieci poczęte przez starszych ojców mają wyższy poziom IQ, ponieważ mają tendencję do mniejszego przystosowywania się do innych i częściej podążają za własnymi zainteresowaniami.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment, tworząc „doskonałą skalę dzieci”. W badaniu poznawczo-behawioralnym obejmującym ponad 8000 par 12-letnich bliźniaków ocenili różne cechy charakterystyczne dla każdego z dziecka. I tak „doskonałe dzieci” wyróżniały się: wysoką inteligencją, brakiem przywiązania społecznego i zainteresowaniami, które chętnie rozwijają.

Wyniki zostały opublikowane przez Translational Psychiatry. Maksymalny wynik w „doskonałej skali dzieci” został przyznany dzieciom poczętym przez ojców starszych niż 35 lat. A w typowych szkolnych egzaminach te same dzieci wykazały najlepsze wyniki w matematyce, naukach ścisłych, inżynierii i dyscyplinach inżynierskich.

Czytaj: 8 genialnych zabaw, dzięki którym Twoje dziecko będzie zdrowe i silne emocjonalnie

pixabay.com

Co ciekawe, wiek matki nie wpłynął na wynik. Naukowcy sugerują, że starsi rodzice odnoszą większe sukcesy w zawodzie i są bardziej stabilni w życiu codziennym, co pozytywnie wpływa na wychowanie i rozwój dziecka.

Oczywiście nie oznacza to, że młodzi rodzice nie mogą wychować inteligentnego dziecka! Po prostu osoby po 30-tce częściej mają mądrzejsze i inteligentniejsze dzieci.

Czytaj: Pierwsze sześcioraczki w Polsce narodziły się w Krakowie!

Blue link: https://www.tbgtechco.com