Indie: słoń grzebał w śmieciach, jadł resztki z plastiku. Smutny widok

0
725
Zdjęcie: screen Daily Mail Twitter

Bardzo smutny widok uwiecznił na zdjęciach hinduski fotograf Pranab Das. W zachodnim Bengalu doszło do tego, że wygłodniałe słonie grzebią w śmieciach z plastiku, podjadając co się da.

Wygłodniały słoń grzebał w śmieciach poszukując czegoś do zjedzenia. Zdjęcia opublikowane przez fotografa z prowincji Bengal Zachodni pokazują smutną stronę życia na ziemi.

Zdjęcia te pokazują nam zwierzęcy dramat. Zostały one udostępnione w sierpniu. Na otwartym terenie ludzie zaczęli wyrzucać śmieci, przez co powstało wysypisko śmieci. Problem w tym, że tam nie miało być wysypisko śmieci, tylko teren, z którego korzystają lokalne zwierzęta.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Słoń podjadał plastik

Fotograf widząc głodnego słonia nie mógł przejść obojętnie. Zrobił mu zdjęcia, wstawił do Internetu i zaapelował do ludzi, aby ci nie tworzyli dzikich wysypisk śmieci na łonie natury, gdzie spacerują zwierzęta.

„Mam nadzieję, że te zdjęcia zachęcą ludzi do zaprzestania śmiecenia” – cytuje fotografa brytyjski „Daily Mail”.

Czytaj: Kenia przeżywa boom słoników, ich populacja wzrosła ponad dwukrotnie

Mężczyzna osobiście widział, jak słoń grzebał w śmieciach i część plastiku wrzucał do pyska za pomocą trąby. Leżało tam wiele resztek plastiku.

„Słoń podjadał plastik, co było dla mnie bolesne” – powiedział fotograf.

W Indiach słonie żyją w bezpośrednim sąsiedztwie z ludźmi. Zdarzało się, że zwierzęta te cierpiały wskutek wypadków komunikacyjnych, np. potrącenia przez pociąg.

Czytaj: Zakaz jazdy na słoniach w Kambodży w Angkor Wat od 2020 roku