Indie zorganizują pierwsze w historii mistrzostwa świata w jodze

0
442
Zdjęcie autorstwa Rui Dias z Pexels

W czerwcu przyszłego roku Indie będą gospodarzem pierwszych mistrzostw świata w jodze.

Yogasana

Yogasana jako sport wyczynowy może wzbudzić zainteresowanie jogą wśród ludzi na całym świecie.

Koncepcja Yogasany jako sportu jest dość obiecująca. Jak wszyscy wiemy, odwieczna joga była sposobem na poprawę fizycznego i psychicznego samopoczucia ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności. A teraz jogasana jako sport zachowa także bogatą kulturę i dziedzictwo Indii. Yogasana angażuje każdy mięsień w ciele. Jest to trening całego ciała, a tym samym bardzo efektywna forma aktywności fizycznej.

W dzisiejszych czasach, kiedy sprawność fizyczna ma znaczenie, promowanie jogasany jako sportu zwiększy uczestnictwo i zachowa bogatą kulturę, na której się ona opiera.

Pomimo tego, że joga ma silne korzenie w Indiach, jest niezwykle popularna na zachodzie. Popyt na jogę rośnie w Europie i Ameryce.

Czytaj: Lemoga, czyli joga na świeżym powietrzu z lemurami

Pixabay

Krajowe Mistrzostwa Yogasany

Yogasana jako wydarzenie olimpijskie stworzy powszechną okazję do poszerzenia świadomości na temat jogi i jej niezliczonych korzyści zdrowotnych.

Narodowa Federacja Sportu Yogasana (uznawana przez Ministerstwo Sportu) pracuje nad budowaniem silnej kultury sprawności, współzawodnictwa, dobrego samopoczucia i wzrostu poprzez praktykę i rozwój jogi.

Czytaj: W szkołach w Nepalu wprowadzono obowiązkowe zajęcia z jogi

Prezydent NYSF, Udith Sheth, deklaruje podczas ceremonii otwarcia pierwszych w Indiach Narodowych Mistrzostw Yogasana Sports, że zbliżające się mistrzostwa w Indiach pomogą w dobrym samopoczuciu ludzi i rozwiną kulturę twórczą.

„Indie będą gościć pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w Yogasanie, prezentujące światu indyjskie dziedzictwo sportowe w czerwcu 2022 roku” – powiedział prezydent Sheth.

Ponad 500 zawodników bierze udział w pierwszych Fizycznych Narodowych Mistrzostwach Yogasana, które odbywają się od 11 do 13 listopada. Impreza jest organizowana przez Narodową Federację Sportu Yogasana (NYSF) we współpracy z rządem indyjskim stanu Odisha.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Uznanie rządu Indii uprawnia NYSF do pomocy finansowej na przeprowadzenie krajowych mistrzostw we wszystkich kategoriach.

„Jesteśmy wdzięczni rządowi stanu Odisha za ich ogromne wsparcie w organizacji Mistrzostw Yogasany. Struktura mistrzostw Yogasany jako sportu została wyjątkowo dopracowana”.

„Cieszymy się z ogromnego udziału z całego kraju. To naprawdę cudowne doświadczenie być w obecności tak utalentowanych sportowców, trenerów i ekspertów. Mamy nadzieję przenieść sport Yogasana na światową scenę” – powiedział Sheth.