Indonezyjscy nurkowie wskoczyli do wody, aby pomóc splątanej w sieci orce

0
652

Indonezja jest jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie. Ten kraj ma bogatą kulturę i dziesiątki bardzo pięknych miejsc. Jednak obszary te mogą być niebezpieczne, ponieważ są pełne gatunków zwierząt poszukujących pożywienia. Z każdym rokiem na wodach indonezyjskich sytuacja się pogarsza. Jedno jest pewne, albo zakochasz się w tym kraju po przeczytaniu tego artykułu, albo będziesz się go bał. W każdym razie przygoda, którą przeżyli indonezyjscy rybacy, była wyjątkowa!

1. Indonezja

Często widuje się wieloryby bardzo blisko wybrzeża Indonezji, a czasem nawet na zatłoczonych plażach. Jest to doskonały sposób na obserwowanie dzikich stworzeń w ich naturalnym środowisku. Jednak nigdy nie wiesz, co kryje się pod falami, i dlatego między innymi ten kraj jest uważany za jeden z najbardziej tajemniczych na Ziemi. Jeśli lubisz adrenalinę, wybierz się na jedną z wielu plaż w Indonezji. Nie zawiedziesz się ani przez chwilę!

2. Bogata kultura

Indonezyjczycy mają bogatą kulturę, a kraj jest pełen pięknych plaż. Dlatego to wyspiarskie państwo stało się obowiązkowym punktem dla turystów, którzy chcą przeżyć ciekawe doświadczenia. Zaraz po przybyciu na indonezyjską plażę turyści mogą porozmawiać z doświadczonymi nurkami, takimi jak Julian Dunggio, bohater naszej historii, którą opowiem Wam niżej.

3. Rybacy

Tysiące turystów przemierza Indonezję każdego roku i właśnie z tego powodu rybacy lubią pływać po morzu. Jednak te rejsy statkiem mogą być czasem bardzo niebezpieczne, ponieważ nigdy nie wiadomo, co jest ukryte pod wodą … Należy również pamiętać, że w Indonezji dzikie zwierzęta są nieprzewidywalne zarówno na lądzie, jak i pod wodą.

4. Julian Dunggio

Mężczyzna, którego widzimy na powyższym zdjęciu to Julian Dunggio, doświadczony nurek, który nurkuje od wielu, wielu lat. Zadaniem Juliana jest nurkowanie z turystami w morzu i pokazanie im otaczającej ich flory i fauny.

Wiele osób chciałoby mieć taką pracę jak on, ale trzeba wiedzieć, że zawód ten nie jest pozbawiony ryzyka. Ponadto, gdy zdamy sobie sprawę, że ubezpieczenie jest bardzo mało znaną praktyką w tym kraju, sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana …

5. Doskonała wycieczka łodzią

Julian jak zwykle chciał pokazać turystom morze, ale nie wiedział, że zbliżają się tak blisko do mniej lub bardziej niebezpiecznych stworzeń morskich. Podczas gdy Julian i turyści płynęli sobie łodzią, nurek zauważył, że coś płynie pod wodą. Co to mogło być? Nie był przygotowany na to, co zobaczył, zresztą nikt nie był. Ciebie też to zaskoczy.

6. Doświadczony nurek

Dziwne w całej tej sytuacji było to, że zwierzę, które było pod wodą, wydawało się, że pozostaje w tym samym miejscu. Julian jest doświadczonym nurkiem, który nie boi się schodzić pod powierzchnię oceanu. Jak możesz sobie wyobrazić, nurka bardzo ciekawiło zwierzę, które przyciągnęło uwagę wszystkich turystów. Mężczyzna wskoczył do wody zobaczyć, co się dzieje.

7. Ciekawość

Ciekawość ogarnęła Juliana, który postanowił sprawdzić, jakie zwierzę powoduje tyle problemów. Bez namysłu nurek wskoczył do wody, próbując dowiedzieć się, co się dzieje z tym zwierzęciem. Turyści byli oszołomieni, ale mężczyzna był wystarczająco odważny, aby to zrobić.

8. Wieloletnie doświadczenie

Co było pod łodzią? Przed skokiem turyści radzili Julianowi, aby ten nie wskakiwał do wody, ponieważ widzieli, jak z morza wystaje ogromna płetwa. Czy to był rekin?

9. Ogromna płetwa

Turyści wstrzymali oddech, gdy Julian wskoczył do wody. Obawiali się, że to rekin zaplątał się w sieć rybaka i że zaatakuje nurka. Jednak Julian nie słuchał turystów i nie wahał się wskoczyć, aby dowiedzieć się, co się naprawdę dzieje pod wodą. Indonezyjczykom nie brakuje odwagi, a Julian jest tego dowodem. Co odkrył Julian?

10. Była potrzebna pomoc

W wywiadzie dla mediów Julian wyjaśnił, że bez względu na to, jak niebezpieczne jest zwierzę, zawsze chętnie mu pomoże. Na szczęście to zwierzę nie było rekinem-zabójcą. Była to ogromna orka, która mogła go zabić w ciągu kilku sekund. Wszyscy byli jednak ciekawi, dlaczego ten olbrzym się nie poruszał.

Czytaj: Ten olbrzymi humbak wyłonił się z oceanu. Ludzie nie wierzyli własnym oczom

11. Orka była uwięziona

Biedne stworzenie było zaplątane w sieci rybackie i dlatego pozostawało w tym samym miejscu. Julian wezwał kolejnego rybaka, aby wspólnie pomóc zwierzęciu.

12. Orka zaplątała się w sieci rybackie

Choć ta misja była ryzykowna, Julian wiedział, że musi rozplątać sieci przetrzymujące orkę, jeśli chce, aby biedne zwierzę przeżyło. Orka była bardzo blisko łodzi, ale rybacy musieli się do niej zbliżyć, aby jej pomóc. Orka była wystraszona, więc na początku próbowała przestraszyć swoich ratowników, żeby się do niej nie zbliżyli. Turyści nigdy nie widzieli czegoś takiego, a ci, którzy odwiedzili Indonezję po raz pierwszy podczas tej sytuacji, zachowają cenne wspomnienia, które będą im towarzyszyć przez całe życie.

13. Niebezpieczna sytuacja

Orka była przerażona, gdy zobaczyła zbliżającą się łódkę i zaczęła wydmuchiwać wodę, jakby chciała odstraszyć mężczyzn. Na szczęście nurkowie nie bali się i postanowili zacząć rozplątywać sieci rybackie, które trzymały uwięzione zwierzę. Nie skupiali się za bardzo na tym, jaka jest reakcja stworzenia w tym czasie. Najważniejsze było rozplątać sieci i uwolnić orkę, chociaż jej nerwowe zachowanie było całkowicie normalne.

14. Uspokojenie orki

Julian zauważył, że orka zaczyna się jeszcze bardziej bać i chciał ją uspokoić. Wszyscy wiemy, jak uspokoić psa lub kota, ale jak uspokoić orkę? Co należy zrobić, aby uspokoić zwierzę i jednocześnie być bezpiecznym? Julian musiał coś zrobić, więc postanowił zbliżyć się do płetwy i zacząć głaskać ją bez żadnej gwarancji, że zadziała.

15. Orka przestała się ruszać

Mimo że było to bardzo ryzykowne, zadziałało! Orka przestała się ruszać i pozwoliła sobie pomóc. Kiedy Julian przeciął splątane sieci, zdał sobie sprawę, że musi zrobić coś znacznie bardziej niebezpiecznego.

16. Julian zanurkował pod wodę

W pewnym momencie Julian zniknął pod wodą i wszyscy się bardzo przestraszyli. Turysta, który nakręcił ten niesamowity moment, myślał, że Julian został zabity przez orkę. Na szczęście tak nie było.

17. Rozplątywanie sieci rybackich

Julian wziął głęboki wdech i zanurzył się pod orką, aby zacząć odcinać sieci rybackie. To pokazuje nam, jak odważny jest ten człowiek, ponieważ możemy być pewni, że nie każdy by się na to odważył. To, co zrobiła orka po jej uwolnieniu, było niesamowite.

18. Uwolniona orka w Indonezji

Whale Stranding Indonesia opublikowało film z tej akcji na swojej stronie na Facebooku, wyjaśniając, że „orka była zaplątana” i że „rybacy postanowili przeciąć sieci rybackie, aby uratować zwierzę.

An orca got entangled in a fishing gear in Gorontalo, northern Sulawesi on 20 Nov 2016 (as opposed to Saturday 18 Feb as previously reported). The fishers were able to release it. The use of the long pole looks dangerous; it seems an entanglement workshop is needed. Thanks to Juraij Bawazier for the video, the fishers for releasing the orca despite losing the two tonnes of fish they had also caught in the net that day, and for Muhdi Taufik for providing the extra info from KOMPAS newspaper. Please read the video clarification after the break as well…). Original post by Julian Dunggio (link also in the first comment) https://www.facebook.com/sisco.dunggio/posts/722972144546705?hc_location=ufiSeekor orca terjaring alat tangkap ikan di Gorontalp tgl 20 Nov 2016 (bukan Sabtu, 18 Feb spt diberitakan sebelumnya). Nelayan berhasil melepaskan orca tsb. Penggunaan tongkat panjang itu sptnya berbahaya, jadi harus ada workshop utk penanganan kejadian terjerat. Berita oleh Juraij Bawazier, terima kasih kepada bapak-bapak nelayan yang telah melepaskan si orca (walau harus merobek jaring dan kehilangan 2 ton hasil tangkapan mereka). Artikel awal oleh Julian Dunggio (link juga ada di komentar pertama): https://www.facebook.com/sisco.dunggio/posts/722972144546705?hc_location=ufiUpdate 20 Feb 2017:Thanks a lot guys for the comments. The comment I made about the pole was not to criticise the fishers. These fishers were never trained how to release an entangled animal; so the fact that they were helping the orca instead of letting it drown is already commendable. The extra comment I made was about the fact that a workshop is needed in Indonesia to help us better handle similar situations, for clearly the hearts are already at the right place. Terima kasih atas komentar dan masukannya. Komentar yang saya buat tentang penggunaan tongkat tidak untuk mengkritisi nelayan, karena mereka memang tidak pernah dilatih cara melepaskan hewan terjerat. Bahwa bapak-bapak nelayan ini ternyata melepaskan si hewan dan tidak membiarkan dia tenggelam adalah hal yang memang perlu dihargai dan diacungi jempol. Komentar yang saya buat kemarin lebih kepada fakta bahwa memang perlu ada lokakarya penanganan kejadian terjerat di Indonesia, karena memang perhatian dan komitmen utk penyelamatan sudah ada.Update 23 Feb 2017:Apparently, the orca was entangled on 20 Nov 2016, and the fishers chose to rip their fishing net (and thus lost the two tonnes of fish they had caught earlier) to rescue the orca. Kudos to the fishers! Thanks to Muhdi Taufik for the Kompas link.Ternyata si orca terjerat tgl 20 Nov 2016, dan nelayan memilih utk merobek jaring ikan mereka dan kehilangan 2 ton ikan hasil tangkapan hari itu utk menyelamatkan si orca. Salut utk para nelayan! Terima kasih kpd Pak Muhdi Taufik atas link Kompasnya.http://regional.kompas.com/read/2017/02/22/15195191/selamatkan.paus.pembunuh.nelayan.gorontalo.buang.2.ton.ikan

Publisert av Whale Stranding Indonesia Lørdag 18. februar 2017

Dzięki Julianowi piękne stworzenie znów było wolne! Jednak po tej udanej akcji ratunkowej Julian zauważył coś dziwnego.

19. Nie ruszała się

Orka została uwolniona z sieci rybackiej, ale mimo to się nie ruszała! Wtedy Julian wyjął wielki kij, aby dać jej znać, że może odpłynąć jak najdalej od łodzi. Orka nie miała pojęcia, że ​​w końcu jest wolna i zwierzę nawet nie próbowało uciec.

20. Zwierzę poruszało się powoli

Orka zrozumiała, że jest wolna, więc powoli zaczęła odpływać. Gdy zwierzę oddalało się od łodzi, wszyscy na pokładzie zaczęli klaskać. To był niesamowity moment i wszyscy byli szczęśliwi, widząc, że Julian uratował to ogromne zwierzę. W tym czasie obecni turyści czuli się zaszczyceni mogąc uczestniczyć w takiej scenie, a także móc zobaczyć z bliska dziką orkę, co nie jest czymś zbyt powszechnym.

21. Niesamowita chwila

Oczywiste jest, że turyści, którzy tego dnia płynęli łodzią z Julianem, nigdy się czegoś takiego nie spodziewali. Takie rzeczy zdarzają się tylko w Indonezji i Julian pokazał, jak bardzo ci ludzie cenią wolność i dobrostan dzikich zwierząt. Ponadto zwierzę to od dawna jest gatunkiem chronionym. Gdybyś tego dnia był na pokładzie tego statku, byłbyś oszołomiony, widząc tę scenę.

22. Wreszcie wolna

Uwolnienie orki zaplątanej w sieci rybackie nie było łatwym zadaniem, ale było warto podjąć to ryzyko. W rzeczywistości pod koniec akcji ratunkowej Julian pokazał światu, że jest odważny i że jego miłość do dzikich zwierząt jest ogromna. Dzięki temu heroicznemu aktowi cały świat mógł zobaczyć, jak bardzo Indonezyjczycy kochają otaczającą ich przyrodę. To wydarzenie niewątpliwie zainspirowało wielu innych podróżnych do obstawienia Indonezji jako kolejnego miejsca docelowego, w którym odkryją nieskończone zalety tego cudownego kraju.

23. Orka odpłynęła

Orka, gdy tylko uświadomiła sobie, że została uwolniona, zaczęła znikać w oceanie. Julian wie, jak cenna jest fauna i flora oraz że należy je chronić za wszelką cenę. To dobra lekcja także dla nas.

Cóż za niesamowita historia!

Źródło i zdjęcia: tops.easyviajar.com

Czytaj: Nowy Jork: uderz w worek treningowy i wyładuj złość