Indyjski lekarz zjada krowie łajno, twierdzi, że oczyszcza ciało, umysł i duszę

0
303

Dr Manoj Mittal, specjalista od dzieci ze stanu Haryana w Indiach, wywołał kontrowersje w Internecie po tym, jak pojawił się przed kamerą, by pochwalić korzyści płynące z jedzenia krowiego łajna, jednocześnie jedząc je.

Tradycyjna medycyna indyjska od dawna promuje łajno krowie jako lekarstwo na wszystko, co może nawet zapobiec chorobom takim jak rak i Covid-19, ale nie dotyczyło to wyszkolonych lekarzy, którzy generalnie wierzą w takie rzeczy jak nauka i badania kliniczne.

Cóż, jak w praktycznie każdej dziedzinie, są wyjątki, a Manoj Mittal, doktor medycyny z dystryktu Karnal w Haryanie, jest zdecydowanie jednym z nich.

W niedawno opublikowanym filmiku, który od tego czasu stał się popularny, widzimy doktora Mittala, jak gryzie kawałek krowiego łajna i chwali jego korzyści dla ludzkiego ciała, umysłu i duszy.

„Każda część Panchagavya uzyskana od krowy jest bardzo cenna dla ludzkości” – mówi Mittal. „Widzisz, jeśli jemy krowie łajno, wtedy nasze ciało i umysł stają się czyste. Nasza dusza staje się czysta. Kiedy wejdzie do naszego ciała, oczyszcza nasze ciało”.

Panchagavya lub panchakavyam to mieszanka używana w tradycyjnych rytuałach hinduskich, która jest przygotowywana przez zmieszanie pięciu składników. Trzy bezpośrednie składniki to łajno krowie, mocz i mleko; dwa produkty pochodne to twaróg i ghee (masło).

Pediatra dodał, że jego matka zwykła przerywać post, jedząc krowie łajno, a kobiety, które spożywają obrzydliwe krowie odchody, nie potrzebują już cesarskiego cięcia przy porodzie.

Czytaj: Mężczyzna wyciąga plastik z rzeki Indii

Zdjęcie: Carolien van Oijen/Unsplash

Na filmie można zobaczyć, jak dr Manoj Mittal podnosi bryłę krowiego łajna, a następnie od niechcenia zjada je, jakby to był chleb. Jego gest spotkał się z mieszanymi reakcjami w mediach społecznościowych. grupa ludzi oklaskuje go za przyjęcie tradycyjnej indyjskiej medycyny, a inni oskarżają go o unikanie logiki naukowej i że szerzy to szaleństwo.

„Indyjska rada lekarska powinna wziąć to pod uwagę i unieważnić jego licencję na wykonywanie zawodu lekarza. Jako pediatra nie powinien przepisywać łajno małym, niewinnym dzieciom” – napisał jeden z użytkowników Facebooka.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

https://www.youtube.com/watch?v=_Ixsng0S2VA

Krowie łajno odegrało dużą rolę w indyjskiej kulturze, a co roku w Indiach odbywają się co najmniej dwie bitwy z krowim łajnem, z których powstaje kilka produktów jako lekarstw…

Czytaj: Rolnicy z Indii skarżą się na szkody w uprawach maku – papugi uzależnione od opium!