Indyjski policjant zachęca ludzi do pozostania w domu w hełmie koronawirusa

0
540

Ten policjant w Indiach wymyślił bardzo oryginalny sposób na zachęcenie ludzi do pozostania w domach.

Rajesh Babu to policjant patrolujący ulice Chennai, stolicy indyjskiego stanu Tamil Nadu. Jego zdjęcia udostępniło bardzo wiele osób w mediach społecznościowych dzięki kaskowi, który wygląda jak koronawirus.

Liczące 1,3 miliarda mieszkańców Indie w walce z koronawirusem podjęły radykalne kroki. Wprowadzono kwarantannę na 21 dni w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

– Cały kraj będzie poddany kwarantannie, totalnej kwarantannie – podkreślał Modi w swoim wystąpieniu. – By ocalić Indie, ocalić każdego obywatela, ciebie, twoją rodzinę… nawet ulicę, sąsiedztwo, trzeba poddać się kwarantannie – dodawał. Stwierdził też otwarcie, że jeżeli kraj nie wytrzyma tych 21 dni, to jako państwo cofnie się o 21 lat. – Będziemy musieli zapłacić za to gospodarczo, ale to odpowiedzialność każdego z nas – dodawał.

Policjant z Chennai, Rajesh, wymyślił niezwykły sposób, aby zatrzymać ludzi w trakcie podróży, aby uświadomić im, jak ważne jest pozostanie w domu. Połączył siły z lokalnym artystą o imieniu Gowtham, który dostosował hełm policjanta do aktualnej sytuacji w kraju za pomocą papieru.

Czytaj: Bill Gates 5 lat temu ostrzegał przed pandemią. „Jeśli coś zabije 10 mln osób, to będzie to wirus, a nie wojna”

Ten indyjski policjant nosi hełm koronawirusa, aby zachęcić ludzi do pozostania w domu.

Zdjęcie:Reuters

Rozmawiając z Asian News International, Rajesh Babu powiedział: „Podejmujemy wszystkie kroki, ale ludzie wciąż wychodzą na ulice. Dlatego ten hełm koronawirosowy jest jednym z kroków, które podejmujemy, aby ludzie byli świadomi powagi sytuacji i działania policji. Hełm to próba zrobienia czegoś innego”.

Od środy 25 marca w Indiach wprowadzona została „totalna kwarantanna”. Premier Narendra Modi ogłosił trzytygodniowy zakaz wychodzenia z domów i apelował o powstrzymanie się od paniki.

Zdjęcie: Reuters

„Dzięki temu hełmowi ludzie uświadamiają sobie, że koronawirus istnieje i sytuację trzeba traktować bardzo poważnie. Najbardziej działa to na osoby dojeżdżające do pracy i na dzieci, które bardzo emocjonalnie reagują. Widzą ten hełm i od razu proszą rodziców, aby zabrać je do domu” – powiedział policjant lokalnym mediom.

„Ten hełm jest jednym z kroków, które podejmujemy, aby ludzie byli świadomi powagi sytuacji i działań policji.”

Zdjęcie: Reuters

Rajesh jest smutny, że ludzie nie biorą kwarantanny na poważnie: „Rozmawialiśmy z ludźmi, ale świadomość wśród nich jest bardzo mała. Więc pomyśleliśmy o zrobieniu czegoś innego.”

Czytaj: POZNAJ NAJBARDZIEJ KOLOROWE MIASTA ŚWIATA. W RANKINGU TAKŻE POLSKIE MIASTO!