Indywidualne tablice rejestracyjne – zabawne przykłady polskiego przypału

0
2779

Indywidualne tablice rejestracyjne to najprostszy sposób na podbudowanie swojego ego. Zwracasz na siebie uwagę innych użytkowników drogi i uważasz, że jesteś „lepszy” od innych. Być może kiedyś był to symbol lansu, ale dzisiaj to prosta droga do bycia obśmianym. Zobaczcie przykłady zabawnych tablic rejestracyjnych. 

Kierowca może wyrobić sobie indywidualną tablicę rejestracyjną, dzięki zmianom w prawie, które weszły w życie w 2000 roku. Każdy może złożyć do urzędu wniosek o indywidualne tablice z wymyślonym przez siebie ciągiem znaków, jednak nie zawsze każdy przypadek zostaje rozpatrzony pozytywnie.

Jak podaje moto.pl indywidualne tablice można zamówić podczas pierwszej rejestracji samochodu, przerejestrowania po kupnie pojazdu lub po zmianie adresu zamieszkania wiążącego się z przeprowadzką do innego powiatu.

Ograniczona jest także treść wybita na tablicach. Pierwsze dwa znaki przypisane są do województwa. Dalszą treść wybiera właściciel. Tak więc tablice indywidualne zarejestrowane np. w Warszawie  będą rozpoczynały się od znaków W0, W1, W2, W3, itd., a w Łodzi E0, E1, E2, itd.

PRZECZYTAJ TAKŻE: RZECZY, KTÓRE IRYTUJĄ W PRACY INNYCH PRACOWNIKÓW. LEPIEJ TEGO NIE RÓB! – f7dobry.com

Wnioskodawca może wybrać 3 do 5 znaków, które umieści na tablicy rejestracyjnej, a które zostaną wybite po urzędowym znaczniku. Dopuszcza się stosowanie liter bez polskich znaków, a jedną lub dwie ostatnie pozycje można zastąpić cyframi.

Oczywiście nie wszystkie blachy są żenujące. Opcja indywidualnych tablic rejestracyjnych przydaje się właścicielom firm, dzięki czemu mogą się wyróżnić o zostać zapamiętanym. Chwytliwe hasło na niewielkim polu tekstowym ma sporą wartość w świecie reklamy.

Jaki jest koszt indywidualnych tablic rejestracyjnych?

Wyrobienie indywidualnych tablic rejestracyjnych sporo kosztuje. Właściciel auta musi liczyć się z opłatą w wysokości 1100,50 zł (w przypadku tablic dla samochodu) i 581,50 zł, gdy indywidualne tablice są wyrabiane dla motocykla.

Na nowe numery trzeba poczekać około miesiąca. By móc w tym czasie eksploatować auto na drogach, trzeba za 62 złote nabyć tablice tymczasowe (37,50 zł dla motocykla).

Na dzień 8 czerwca 2017 roku w Polsce było zarejestrowanych 28 678 674 (według CEPiK) pojazdów z indywidualnymi tablicami rejestracyjnymi. I chociaż to kropla w morzu, to widoczna i często budząca negatywne odczucia i skojarzenia.

Poniżej kilka ciekawych przypadków. Co o tym sądzicie?

Zdjęcia: facebook.com/Polskie Tablice Rejestracyjne

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl