Inspirowane oceanem niesamowite lampy z żywicy i drewna

0
959

Inspirowane oceanem lampy żywiczne rzucają cichą niebieską poświatę, gdy są oświetlone.

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów sztuki żywicy epoksydowej jest jej zdolność do zawieszania przedmiotów wewnątrz przezroczystego materiału. Artyści mogą zamrażać kwiaty i owady w substancji, a nawet własne rzeźby. Turecki kreatywny Samil Demirel idzie o krok dalej, projektując naturalistyczne wodne sceny wewnątrz żywicznych i drewnianych lamp.

Każdy z tych elementów dekoracyjnych zawiera miniaturowe figurki wykonane z lipy. Demirel używa narzędzia Dremel, aby dokładnie odwzorować drobne szczegóły, takie jak płetwy i sprzęt do nurkowania, przed pomalowaniem ich drobnym pędzlem. Następnie umieszcza je w geometrycznej formie żywicy. Dodatkowo artysta łączy w projekcie różnorodne wysokiej jakości drewno – na przykład orzech, oliwkę i lipę. To połączenie drewna i żywicy nadaje lampie tekstury, więc gdy jest włączona w ciemnym pomieszczeniu, zabarwiona na niebiesko żywica przypomina głęboki ocean, a drewniana rama naśladuje skalny rów.

Czytaj: Artystka jest mistrzynią sztuki żywicznej

Wśród portfolio dekoracji z żywicy jest niedźwiedź polarny stojący na samotnej górze lodowej, dwie ryby koi pływające wokół siebie i para delfinów szybujących obok zatopionego drzewa. Niektóre z jego lamp przybierają nawet bardziej fantazyjną estetykę, w tym greckie kolumny wyrastające z dna oceanu i starożytne statki pływające po szczycie.

Możesz kupić niesamowite żywiczne lampy Demirel w jego sklepie Etsy i być na bieżąco z najnowszymi dziełami artysty, obserwując go na Instagramie.

Turecki artysta Samil Demirel tworzy niesamowite lampy z drewna i żywicy.

Przedstawiają one inspirowane wodą figurki zawieszone wewnątrz bloków żywicy w kolorze niebieskim.

Samil Demirel: Etsy | Instagram

Czytaj: 12 niecodziennych wież z całego świata. Jest jedna z Polski

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember