Internauci oszaleli na punkcie tego tęczowego gołębia

0
1054

Internauci zachwycają się nad nowym zwierzęciem. Twitter ostatnio oszalał z powodu z tego gołębia. W przeciwieństwie do dzikich szarych gołębi miejskich, które można zobaczyć na chodniku, ten piękny gołąb ma pastelowe odcienie różu, pomarańczy, zieleni i żółci.

„Czy widziałeś kiedyś tak pięknego gołębia?” – spytała osoba, która dodała to zdjęcie.

„Nie, to jest niezwykły gołąb” – skomentowała jedna osoba.

„To jest… najwspanialszy gołąb, jakiego kiedykolwiek widziałem” – napisał ktoś inny, oszołomiony pięknem ptaka.

„Czy to jest to, co kryje się pod tymi brudnymi gołębiami z miasta?” zapytał inny internauta.

Zapewniamy, że „magiczny tęczowy gołąb” jest prawdziwy, naturalnie występujący i bardzo przyjemny dla oczu.

Czytaj: 34 majestatyczne gołębie, które udowadniają, że te ptaki mają więcej kolorów niż tylko biel i szarość

Twitter
Twitter
Twitter

To zielony gołąb z różową szyją (Treron vernans), gatunek z rodziny gołębi, Columbida, powszechnie występujący w namorzynach, lasach przybrzeżnych i parkach Azji Południowo-Wschodniej.

Podczas gdy samice tego gatunku są zazwyczaj oliwkowozielone, samiec jest bardzo dobrze ubarwiony na szaro i zielono z różowawą szyją, pomarańczową piersią i zielono-żółtymi skrzydłami.

Gatunek jest płochliwy, ale bardzo towarzyski i często można go zobaczyć w stadzie. W porównaniu z innymi gołębiami, nie są one zbyt głośne. Czasami jednak wydają dziwne, brzmiące obco gruchanie.

Niektórzy wielbiciele „tęczowego gołębia” podkreślali również, że istnieje wiele innych seksownych gatunków gołębi, od różogłowej gołębicy owocowej po korońca plamoczubego. Nawet skromny dziki gołąb ma swój urok w niektórych światłach, często nosząc fioletowo-zielone zabarwienie na szyi.

Ale oczywiście, jeśli zajmujemy się pięknem gołębia, trzeba powiedzieć, że zielony gołąb z różową szyjką jest wyraźnie przepiękny.

Czytaj: Podwyżki za parking w rejonie Morskiego Oka

johannesfloe.com – Art to remember