Inwazja koników polnych w USA. Sceny jak z apokalipsy

0
881
Nieoczekiwanie deszczowa pogoda powodowała inwazję wędrownych koników polnych, która może trwać kilka tygodni. Zdjęcie: YouTube

Amerykańskie Las Vegas – miasto, które nigdy nie śpi, teraz ma problem z konikami polnymi. Ulice miasta zostały dosłownie zaatakowane przez stada owadów. Turyści miasta skarżą się na portalach społecznościowych. Koników polnych jest tak dużo, że są one widoczne nawet na meteorologicznych stacjach.

Ogromna inwazja koników polnych w USA, a zwłaszcza w Las Vegas.

Naukowcy twierdzą, że tak ogromna liczba tych owadów jest spowodowana tym, że trwający rok jest tam bardzo obfitujący w deszcze. Koniki polne ciągną do światła, do latarni.

https://twitter.com/NancyRyanComic/status/1154645927602245634?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1154645927602245634&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2F2019%2F07%2F27%2Fus%2Fgrasshoppers-vegas.html

Inwazja owadów (zaznaczone na zielono) jest widoczna na meteorologicznych stacjach, na radarach pogodowych. Las Vegas opanowały miliardy koników polnych.

zdjęcie: scienews.com

Według entomologów, koniki polne w Las Vegas należą do rodzaju Trimerotropis pallidipennis. Obszar ich siedlisk jest bardzo szeroki. Można je spotkać w Kolumbii Brytyjskiej aż po Argentynę. Koniki polne tego gatunku osiągają długość 37 milimetrów.

Naukowcy twierdzą, że koniki polne nie są niebezpieczne dla człowieka. Nie gryzą i nie są nosicielami chorób. Jednak mieszkańcy powinni zamykać wszystkie okna i drzwi, a kierowcy być bardziej czujni na drogach. Ogromne hordy owadów są w stanie bardzo mocno ograniczyć widoczność.

Las Vegas, stan Nevada, USA, 27.07.2019, cz. 1

Inwazja koników polnych w amerykańskim mieście Las Vegas (stan Nevada). Nagranie z 27 lipca. Entomolodzy są zdania, że ogromna ilość koników wiąże się z wyjątkowo deszczowym rokiem. Rój jest na tyle duży, że można go zobaczyć na radarze pogodowym.Źródło: Óscar Sandoval (FB).

Publisert av Kataklizmy w Polsce i na świecie Søndag 28. juli 2019

W rzeczywistości inwazja takiej ilości koników polnych ma całkiem naukowe wyjaśnienie, mówią eksperci. Chodzi o pogodę. Dokładnie o opady atmosferyczne. Przyczyną jest deszczowa zima i chłodna wiosna. Poziom opadów w stanie Nevada w okresie od stycznia do czerwca tego roku dwa razy przekroczył średni roczny wskaźnik. Koniki polne z kolei lubią suche i ciepłe powietrze.

https://www.facebook.com/watch/?v=479773276172542

To jest najbardziej szalona rzecz, jaką widziałam w swoim życiu, — napisała na Twitterze jedna z lokalnych mieszkanek, ilustrując komunikat kilkoma naprawdę przerażającymi zdjęciami.

zdjęcie: twitter.com

Wielu internautów dzieli się na Twitterze nieoczekiwaną inwazją owadów.

Rój przed hotelem i kasynem El Cortez w Las Vegas. Zdjęcie: JacobslifeinVegas

PRZECZYTAJ TAKŻE: Huczna impreza w środku lasu na terenie Natura 2000. Mandaty na kwotę 11 000 złotych!

Mieniący się budynek Sky Beam w kształcie piramidy przyciąga wieczorami niezliczoną ilość owadów, przywodząc na myśl biblijną scenę jednej z plag zesłanych na Egipt.

Źródło: twitter.com/YouTube/Facebook

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl