Irański artysta tworzy ilustracje, aby podziękować lekarzom za ich ciężką pracę (29 zdjęć)

0
765
Jego ilustracje przedstawiają trudną rzeczywistość tych, którzy poświęcają się, aby się nami opiekować - lekarzy, policjantów, strażaków i pielęgniarek. Oni są bohaterami tych ilustracji.

Nikt nie spodziewał się, że w 2020 roku wirus zabije tysiące ludzi na całym świecie. Wszystkie rządy zachęcają ludzi do pozostania w domu. Wszystkie szkoły, uczelnie, teatry, kina, siłownie, baseny i muzea są zamknięte.

Wszystkie szpitale na całym świecie są wypełnione ludźmi, niektórym nawet nie można już pomóc, bo brakuje respiratorów. Wygląda na to, że wszystko zatrzymało się w wielkiej pandemii XXI wieku – koronawirusa.

Jeden artysta postanowił pokazać nam, jak dostosować się do tych niespokojnych i ekstremalnych czasów.

39-letni irański artysta Alireza Pakdel stworzył uważne ilustracje, które odzwierciedlają obecną sytuację na świecie i pokazują, jak walczyć z rozprzestrzenianiem się tego niewidzialnego wroga.

Jego ilustracje przedstawiają trudną rzeczywistość tych, którzy poświęcają się, aby się nami opiekować – lekarzy, policjantów, strażaków i pielęgniarek. Oni są bohaterami tych ilustracji.

Pakdel po mistrzowsku podkreśla siłę wzajemnej solidarności, empatii i ochrony.

Bohaterowie Pakdela odwołują się do istniejącej sytuacji. Jego ilustracje odzwierciedlają dzisiejszy świat: lekarza, który trzyma z całych sił strzałki zegara w oczekiwaniu na szczepionkę, lekarza i pielęgniarkę, którzy próbują przerwać łańcuch koronawirusa na dłoni pacjenta i lekarza poświęcającego się w obronie grupy pacjentów przed śmiertelnym wirusem.

Więcej informacji: Instagram | Facebook

Czytaj: Tak wygląda walka z koronawirusem. Wstrząsające 34 zdjęcia wycieńczonych lekarzy

Zdjęcie: alirezapakdel_artist

Czytaj: KRAKÓW ŚWIECI PUSTKAMI. TAK WYGLĄDA MIASTO PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA