Istnieje 6 miejsc na świecie, w które nie uwierzysz

0
740

Te miejsca sprawią, że będziesz oszołomiony. One naprawdę istnieją.

W tym artykule przedstawimy 6 miejsc na świecie, w które ciężko uwierzyć, że istnieją. Zdjęcia są prawdziwe, ale są tak idealne, że wydają się nierealne ze względu na niesamowite widoki i naturalne piękno. Krajobrazy są malownicze i pełne kolorów. Kraje, takie jak Holandia, Ukraina, Boliwia, Japonia, Niemcy, Chiny i wiele innych sprawią, że zaniemówisz.

1. Salar de Uyuni, Boliwia

Salar de Uyuni to solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Ma powierzchnię 12 000 km², co czyni Salar de Uyuni największym solniskiem na świecie.

To solnisko jest jednym z największych zasobów litu na świecie. Zawiera 11 warstw soli od 1 do 10 metrów. Ma grubość 10 metrów. Głębokość obejmuje łącznie 120 m. Turyści często odwiedzają to piękne miejsce, około 60 000 turystów każdego roku. Solnisko w Boliwii to jedne z najciekawszych miejsc do odwiedzenia.

2. Huacachina, Peru

Huacachina to niesamowita wioska na pustyni, zbudowana w latach 30. XX wieku. Położona jest w Peru, wokół wydm i stała się jednym z najbardziej spektakularnych miejsc. Huacachina jest miejscem turystycznym wybranym przez wielu ludzi, będąc cudownym i tajemniczym miejscem dla swoich legendarnych historii.

Czytaj: Huacachina – to nie fotomontaż, to najsłynniejsza oaza Ameryki Południowej!

3. Wulkan Rinjani, wyspa Lombok, Indonezja

Idealne miejsce dla miłośników gór. Wulkan Rinjani to drugi aktywny wulkan w całej Indonezji. Jego widok jest wspaniały i spektakularny, ma jezioro, które jest bardzo głębokim kraterem i jest znany przez mieszkańców jako „dziecko morza”.

Czytaj: Indonezyjscy nurkowie wskoczyli do wody, aby pomóc splątanej w sieci orce

4. Park Narodowy Torres del Paine, Patagonia, Chile

Możesz podziwiać wspaniałe Andy i odwiedzić najpiękniejsze Parki Narodowe w Ameryce Południowej. Jeśli chcesz odwiedzić to spektakularne miejsce, nie zapomnij o dobrym wyposażeniu ze względu na zimno. Są tam wspaniałe lodowce i wiele innych zaskakujących rzeczy, które ma do zaoferowania Matka Natura.

5. Kuang Si Falls, Luang Prabang, Laos

Jeśli chcesz odwiedzić magiczne miejsce wybierz się do Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Znajdziesz tam miejsce pełne spokoju. Idealne miejsce dla tych, którzy kochają naturę za piękno wodospadów.

Bez wątpienia widok tych wodospadów jest nieziemski. Wodospady Kuang Si lub Kuang Xi, zwane także wodospadami Tat Kuang Si, to trójwarstwowy wodospad z bardzo czystą i niebieską wodą, około 29 kilometrów na południe od Luang Prabang.

Większość turystów przyjeżdża tam, aby na własne oczy zobaczyć to niewiarygodne piękno, możesz spacerować po szlakach w okolicy i tym samym uciec od grupy ludzi, aby znaleźć swój własny raj.

6. Kanion Antylopy, Arizona, USA

Na pustyni Navajo Arizona (Kanion Antylopy) znajdziesz niesamowity kanion szczelinowy, który składa się z gigantycznych pęknięć i korkociągów. Kanion tworzy także niesamowity pokaz świetlny. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, na pewno spodoba ci się to miejsce, które będzie częścią Twoich wspomnień fotograficznych. Jest to bardzo turystyczne miejsce i większość fotografów robi tu niesamowite zdjęcia. 

Źródło