Jabłko o poranku zapewni ci więcej energii niż filiżanka kawy

0
524
Jabłko jest prawdziwą bombą witaminową. Zdjęcie: Pixabay

Budzenie się rano i przyszykowanie się do pracy jest trudne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zwykle filiżanka kawy wystarczy, aby przetrwać, ale w rzeczywistości istnieje wiele innych produktów spożywczych, które dodadzą ci tego samego zastrzyku energii.

Jest 8 rano, pada deszcz, słońce nie przebija się przez chmury, jest szaro i ponuro, nic ci się nie chce. Na szczęście istnieje kilka łatwych i smacznych sposobów, które obudzą Cię lepiej niż poranna kawa.

Jabłko

Czy słyszałeś kiedyś powiedzenie „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie?”

Okazuje się, że jabłka też mogą powstrzymywać senność. Napakowane trzynastoma gramami naturalnego cukru jabłka to świetny sposób na przebudzenie — nawet lepszy niż kawa.

Jeśli potrzebujesz, aby z rana Twój mózg pracował na wszystkich cylindrach, pamiętaj, aby zjeść jabłko.

Czytaj: 5 pokarmów, które poprawią Twoją pamięć i koncentrację

Jabłka zawierają dużą ilość witamin, składników odżywczych, przeciwutleniaczy i błonnika, które wspomagają organizm.

Średnie jabłko to około 90 kalorii, co jest świetnym sposobem na dodanie czegoś pysznego i zdrowego do śniadania lub posiłku przed-treningowego.

Jabłka nie zawierają kofeiny, ale mają około 13 gramów naturalnego cukru. Te cukry wywołują podobną reakcję jak kofeina, ponieważ witaminy z jabłek są powoli uwalniane w całym ciele, co sprawia, że czujesz się bardziej rozbudzony.

W przeciwieństwie do kofeiny nie ma wstrząsów, wahań nastroju, niepokoju, zdenerwowania czy przerażającego spadku.

Duża część wzrostu energii jest spowodowana naturalną glukozą w owocach, która jest trawiona i odżywia komórki organizmu. Uczucie przebudzenia trwa tak długo, jak długo zajmuje organizmowi metabolizowanie jabłka.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Inne produkty, które rozbudzą Cię lepiej niż poranna kawa i dadzą ci energii:

  • jajka,
  • mleko czekoladowe,
  • grejpfrut,
  • owsianka,
  • przyprawy takie jak cynamon, kminek i ostra papryka przyspieszają metabolizm, te przyprawy natychmiast Cię rozbudzą! Jeśli lubisz coś słodkiego, spróbuj płatki owsiane z jogurtem, cynamonem i jabłkiem. Samo zdrowie i coś pysznego!
  • jogurt grecki,
  • miód.

Budzenie się jest trudne, rozumiemy. Ale nie bój się! Masz teraz narzędzia, których potrzebujesz, aby rano się obudzić, mieć dobry dzień i dużo energii do działania.

Czytaj: Sezon morsów rozpoczęty. Gdzie skorzystasz z zimnej kąpieli we Wrocławiu?