Jak ekspresowo wyczyścić grill? Potrzebujesz tylko cebuli!

0
972
To najlepszy i najszybszy sposób na wyczyszczenie grilla. Zdjęcie: pinterest.co.uk

Sezon grillowy uważamy za otwarty wraz z nadejściem tzw. długiego weekendu majowego. Grillowanie to zdecydowanie jedna z ulubionych rozrywek Polaków. Jak błyskawicznie wyczyścić grill? Jest na to jeden świetny sposób!

Jedzenie pysznych kiełbasek z grilla to najprzyjemniejsza część grillowania. Niestety, sytuacja wygląda nieco gorzej jeśli trzeba po sobie posprzątać. Czyszczenie rusztu grilla z tłuszczu, spalenizny i resztek mięsa nie należy do przyjemnych rzeczy.

Na szczęście na pozbycie się brudu znamy jeden świetny sposób. Nie musisz używać chemicznych środków. Wystarczy, że użyjesz produktu, który jest w każdej kuchni. Mowa o … cebuli.

Sztuczka ta robi furorę w sieci. Nie dość, że jest tania i prosta w wykonaniu, to na dodatek i co najważniejsze – błyskawicznie czyści ruszt grilla.

Aby wyczyścić grill użyj cebuli. Należy przekroić ją na pół, nadziać na długi widelec i przekrojoną częścią należy przesuwać cebulę po ruszcie. Bardzo ważne jest, aby ruszt był jeszcze gorący, wtedy brud szybciej zejdzie. Aby cebula miała jeszcze mocniejsze działanie, przed czyszczeniem należy spryskać ruszt octem lub sokiem z cytryny. To naprawdę działa!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ziemniaki warto jeść, bo nie tuczą, tylko leczą!

Poniższy filmik prezentuje sposób na czyszczenie grilla z pomocą cebuli.

Cebula przyda się także do nabłyszczania metalowych powierzchni, np. zlewu. Cebulę należy posiekać w kostkę, wrzucić do miseczki i zalać małą ilością wody. Po 20 minutach powstanie płyn, którym bardzo dokładnie wyczyścisz metalowe przedmioty. Po wszystkim należy dokładnie wypłukać metalowe elementy i usunąć cebulowy zapach. Każdy domowy sposób jest lepszy niż chemiczne środki do czyszczenia.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony f7city.pl z bardzo ciekawymi artykułami dotyczącymi miast w całego świata.