Jak osiągnąć śnieżnobiały uśmiech naturalnymi sposobami?

0
811
źródło: pixabay.com

Kto z nas nie marzy o prześlicznym, śnieżnobiałym uśmiechu, rodem z Hollywood? Niestety nie tak łatwo go osiągnąć. Tym bardziej, że wiele żywności, którą spożywamy (m.in. słodycze, kawa, herbata, wino) oraz palenie papierosów szkodzą nieskazitelnej bieli zębów. Jednak jest kilka sposobów, by zyskać to o czym tak marzymy. I to wcale nie są kosztowne sposoby.

Soda oczyszczona

Jak się okazuje, ta przydaje się nie tylko w kuchni. Można używać ją do czyszczenia wielu rzeczy, a także do celów kosmetycznych (np. by pozbyć się wyprysków). Jednym ze sposobów jest również używanie sody jako wybielacza do zębów. Możesz wymieszać ją wraz z pastą i daną mieszanką szczotkować zęby. Później dokładnie przepłukaj usta. Regularne stosowanie daje efekt naprawdę białych zębów.

Cytryna

Owoc zawiera kwas askorbinowy, który działa wybielająco. Wystarczy do szklanki, wypełnionej do połowy wodą, wycisnąć pół cytryny i taką „miksturę” małymi łyczkami, trzymając w ustach wypić. Jeżeli ktoś nie lubi smaku wody z cytryną, wystarczyłoby płukać zęby, ale o wiele lepiej jest pić wodę z cytryną, która działa w końcu prozdrowotnie. To także spora dawka witaminy C.

źródło: pixabay.com

Unikanie kofeiny i tytoniu

Jak zostało wspomniane wcześniej, kawa czy mocna herbata (głównie czarna i zielona) zostawia na zębach nieładny osad, przez który tracą one biel. Na ile więc możesz, unikaj picia tych napojów, a jeżeli nie możesz się bez nich obejść, przestudź je i pij przez rurkę, która pozwoli uniknąć kofeinie bezpośredniego kontaktu z zębami. Tym bardziej, w imię białych zębów dobrze jest unikać palenia papierosów. Niestety, tytoń jest jedną z rzeczy, które najgorzej działają na zęby. Nie mówiąc już o innych negatywnych skutkach palenia…

Jakie są jeszcze gorsze nawyki niż palenie papierosów? Dowiedz się!

Wybieraj wino białe zamiast czerwonego

Może i czerwone wino, kojarzy się klasyką, romantycznymi wieczorami i wytrawnymi potrawami, ale niestety również pozostawia na zębach nieładny osad. Dlatego jeżeli masz wybór, sięgaj po to białe, które dla zębów jest nieszkodliwe. Jeżeli już musisz pozostać przy czerwonym, pamiętaj by każdąlampkę wina przepijać wodą.

źródło: pixabay.com

Węgiel

Nie chodzi o węgiel drzewny, ale o węgiel, który zakupicie w aptece, a stosujemy go głównie przy problemach z układem pokarmowym. Okazuje się, że to również doskonały, naturalny „wybielacz” zębów! Wystarczy, że na zamoczoną szczoteczkę wysypiemy zawartość torebki z węglem i zaczniemy myć żeby. Będą one czarne, ale to nic, gdy po czterech minutach szczotkowania dokładnie wypłukamy usta, ukażą się nam o wiele bielsze niż wcześniej! Spróbujecie?

Skórka z banana

Podobno można się na niej poślizgnąć…ale posiada też zalety! To w końcu jeden z domowych sposobów wybielania zębów. Jedni są z niego ogromnie zadowoleni, inni mniej, ale dlaczego by nie spróbować. Nic nie kosztuje, bo banana można zawsze zjeść lub użyć do przyrządzenia smacznej potrawy, zaś skórę od banana i tak mamy w zwyczaju wyrzucać. Tym razem nam się nie zmarnuje. Przecieramy zęby jej wewnętrzną stroną przez dobre kilka minut. Jeżeli czynność będziemy powtarzać regularnie, prawdopodobnie uda nam się zaobserwować jak zęby się wybieliły. Również właściwości wybielające posiada wewnętrzna skórka pomarańczy.

Truskawki

Posiadają właściwości wybielające i oczyszczające. Możesz rozetrzeć truskawki na zębach i potrzymać przez kilka minut taką „papkę”, albo po prostu dużo ich jeść. Dzięki temu zapobiegniesz osadzaniu się kamienia na zębach. Niestety do prawdziwych, świeżych, zdrowych i smacznych truskawek mamy dostęp tylko w sezonie. Ale kiedy nadejdzie, warto wykorzystać ten czas, by naturalnie wybielić zęby.

źródło: pixabay.com

Orzechy włoskie

Rozdrobione orzechy włoskie, to również sposób na białe zęby. Zapobiegają ich żółknięciu oraz osadzaniu się bakterii i kamienia. Jeżeli dotychczas unikałeś jedzenia orzechów – czas do nich powrócić. W końcu poza właściwościami wybielającymi posiadają wiele innych zalet!

źródło: pixabay.com

Oczywiście poza tymi naturalnymi metodami, możesz skorzystać z past wybielających, specjalnych pasków, czy profesjonalnego wybielania zębów u stomatologa. Jednak te metody odradza się osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów czy dziąseł.

No to – uśmiechnij się! 🙂

źródło: pixabay.com

Zobacz jeszcze: jak pielęgnować włosy naturalnymi sposobami!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!