Jak pozbyć się trawy i chwastów na długi czas: łatwy i skuteczny sposób

0
1864

Wielu działkowiczów nie chce używać toksycznych środków do zwalczania chwastów na swoich działkach.

I bardzo dobrze, ponieważ znany jest świetny ludowy sposób na pozbycie się chwastów w ogrodzie. To sprawdzony i skuteczny sposób zwalczania chwastów i wszystkich niepotrzebnych traw, który przygotowuje się ze zwykłej soli i octu.

Oto przepis, który pozwoli ci uwolnić wybrane obszary ziemi z niechcianej trawy i chwastów, eliminując potrzebę cotygodniowego ręcznego pielenia i pomoże zadbać o porządek wokół domu i na ścieżkach ogrodowych.

Jak przygotować „lekarstwo” na chwasty i trawę?

Aby przygotować preparat z octu o wymaganym stężeniu należy rozcieńczyć kwas octowy (70%) z czystą wodą, biorąc 3,5 części wody na każdą część kwasu octowego. To znaczy, aby przygotować 4,5 litra roztworu, należy rozcieńczyć 1 litr 70% octu w 3,5 litrach wody.

Wymieszaj powstały preparat z octu (4,5 litra) z 2/3 szklanką gruboziarnistej soli. Poczekaj, aż sól całkowicie się rozpuści w cieczy. Następnie dodaj łyżeczkę detergentu do mysia naczyń lub mydła w płynie. Mydło zapewni dodatkowe właściwości adhezyjne na powierzchni masy wegetatywnej roślin.

Czytaj: Wystarczy kropla jodu, żebyś nie rozpoznał swojego ogrodu. Twoje rośliny będą zdrowe i piękne.

Przygotowany „domowy preparat” należy stosować w upalne, słoneczne dni. Należy spryskać rośliny opryskiwaczem lub podlać je konewką z drobnym sitkiem. Wybierz dzień do pryskania lub podlewania, kiedy nie ma padać, ponieważ nawet niewielki deszcz zmniejszy kilkakrotnie moc tego preparatu.

Pierwsze efekty będą już widoczne po 5-6 godzinach. Masową utratę chwastów można zaobserwować następnego dnia. W przypadku braku kwasu octowego w gospodarstwie, można spokojnie użyć biały ocet stołowy (9%). Jednak mniej skoncentrowanym preparatem trzeba będzie wykonać kilka zabiegów w odstępie 7-8 dni.

Gdzie stosować roztwór octu i soli przeciwko chwastom?

Należy zauważyć, że preparat, który ma bezpośredni kontakt z nadziemnymi częściami roślin, całkowicie je niszczy. Oznacza to, że naprawdę działa jako sposób na pozbycie się chwastów na działce na zawsze. I absolutnie wszystkie rośliny wyginą. 

Dlatego taki preparat należy stosować tylko na obszarach, gdzie nie planujemy w najbliższych latach sadzenia czegokolwiek, ponieważ preparat z octu i solu usuwa z gleby niezbędne do wzrostu i rozwoju składniki odżywcze.

Ogrodnicy najczęściej spryskują ścieżki ogrodowe, szczeliny między płytkami chodnikowymi lub kostką brukową, między którymi uporczywie wyrasta trawa i chwasty wieloletnie, podjazdy, dziedzińce, obszar wokół ognia i inne miejsca. gdzie chwasty nie są mile widziane.

Podczas przygotowywania preparatu zawsze używaj ochraniaczy na dłonie, oczy i odsłonięte ciało: gumowe rękawice, okulary, czapka są obowiązkowe. 

Koniecznie dajcie znać, czy stara ludowa metoda na pozbycie się chwastów działa.

Źródło i zdjęcia: intermarium.news

Czytaj: WIETNAMSKA FIRMA WYKORZYSTUJE TRAWĘ, ABY ZMNIEJSZYĆ ZUŻYCIE PLASTIKU.