Jak przyjąć pozytywne nastawienie w naturalny i skuteczny sposób?

0
402
Psycholog społeczny Alison Ledgerwood. Zdjęcie: YouTube

Psycholożka wyjaśnia, jak ożywić swój mózg i przyjąć pozytywne nastawienie w naturalny i skuteczny sposób.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że pozytywne myślenie prowadzi do bardziej udanego i satysfakcjonującego życia. To jest jasne. Jak jednak myślisz pozytywnie, skoro Twój umysł ciągle tkwi w negatywach?

Dokładnie o tym Alison Ledgerwood mówiła w wykładzie TEDx. Jako psycholog społeczny Ledgerwood zawsze zastanawiała się, dlaczego ludzki mózg tak bardzo skupia się na negatywach. Zauważyła to również, gdy publikowała artykuły. Jeśli któryś z jej artykułów został odrzucony, to ciążyło jej to w głowie, nawet jeśli inny artykuł przyjął się bardzo dobrze.

Dlaczego porażka tkwi w naszych głowach o wiele dłużej niż sukces?

Obejrzyj skłaniającą do myślenia rozmowę poniżej, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak najlepiej sobie z tym poradzić:

Dla tych z Was, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu na oglądanie przemówienia, poniżej możecie przeczytać najważniejszą treść.

Wszyscy intuicyjnie wiemy, że istnieją różne sposoby myślenia. Jak to się mówi, tę samą szklankę można zobaczyć w połowie pełną lub w połowie pustą.

Wiele badań dowiodło, że w zależności od tego, jak opisujesz to szkło ludziom, zmienia się sposób, w jaki je postrzegasz.

Jednak czy zastanawiałeś się, co może się stać, gdy spróbujesz odejść od myślenia o szkle w jeden sposób i zaczniesz myśleć w inny sposób? Czy możemy po prostu przesuwać się tam i z powrotem? A może utkniemy na określonej etykiecie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, Alison Ledgerwood przeprowadziła kilka eksperymentów.

Jeden z eksperymentów polegał na poinformowaniu uczestników o nowym zabiegu chirurgicznym.

Pierwsza grupa uczestników została poinformowana o zabiegu chirurgicznym pod względem zysków (wskaźnik sukcesu 70%), podczas gdy druga grupa została poinformowana o stratach (wskaźnik niepowodzeń 30%).

Nic dziwnego, że w grupie korzyści bardziej spodobała się procedura. Niemniej jednak, po tym, pierwszej grupie powiedziano, że wskaźnik awaryjności wynosi 30% i od razu im się to nie spodobało.

Jednak gdy drugiej grupie powiedziano, że istnieje 70% wskaźnik sukcesu, również nie podobała im się procedura, ponieważ utknęli w początkowych negatywnych 30%.

Według Ledgerwooda badania te dowodzą, że ludzie mają fundamentalną tendencję do skłaniania się ku negatywnym aspektom. Łatwo jest przejść od pozytywnego do negatywnego, ale znacznie trudniej jest przejść od negatywnego do pozytywnego.

Czytaj: Szczęście i zadowolenie z życia prowadzą do lepszego zdrowia fizycznego

Musimy pracować ciężej, aby zobaczyć jasną stronę rzeczy. To wymaga wysiłku, ale możemy wytrenować nasze umysły, by robić to lepiej.

Według badań, samo pisanie o pozytywnych aspektach Twojego dnia przez kilka minut może skutecznie zwiększyć nasze szczęście i samopoczucie.

Możemy też wypowiadać dobre wieści i dzielić się nimi z innymi. Nie jest tajemnicą, że większość ludzi często narzeka. To tak, jakbyśmy byli od tego uzależnieni, a kiedy rozmawiamy z innymi, zapominamy również o dzieleniu się dobrymi rzeczami.

Jednak to jest dokładnie to, co nasz umysł musi ćwiczyć. Chodzi o celowe przekształcanie historii, które opowiadamy, tak, aby były bardziej pozytywne.

Czytaj: Gromee i dający nadzieję utwór „Cracow In The Crown”

Innymi słowy, zacznij pisać dziennik wdzięczności i opowiadaj o swoich radościach!

Możesz o tym pomyśleć z perspektywy innych ludzi. Musisz mieć świadomość, że negatyw ma tendencję do przyklejania się. Wredny komentarz możesz dusić w sobie przez cały dzień lub cały tydzień. Ktoś na Ciebie krzyknie, i po chwili Ty krzyczysz na następną osobę.

Ale co jeśli następnym razem, gdy ktoś na Ciebie krzyknie, po prostu mu wybaczysz? Co jeśli następnym razem, gdy będziesz musiał zmierzyć się z zrzędliwą kelnerką, zostawisz jej napiwek? Kto wie, jaki efekt falowania możesz wywołać jednym małym aktem dobroci?

Możesz przekwalifikować swój umysł, aby był bardziej pozytywny, bardziej wyrozumiały i bardziej wdzięczny za piękną okazję, jaką jest życie.

johannesfloe.com – Art to remember