Jak skończyć z podjadaniem słodyczy?

0
1136
zdjęcie: pixabay.com

Słodycze uwielbiają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Cukier potrafi uzależnić i przerodzić się w nałóg. Szczególnie gdy nadchodzi jesień i zima, częściej sięgamy po słodkości, czekoladki, ciastka i cukierki. Te kaloryczne przekąski szybko odkładają się w niezdrowe fałdki na brzuchu. Jak rzucić słodki nałóg raz na zawsze? 

Lekarze alarmują, że słabość do słodkich przekąsek i podjadanie między posiłkami to jedna z najczęstszych przyczyn nadwagi i jeden z nawyków, z którym warto walczyć, ponieważ wygranie tej walki jest jak najbardziej możliwe. Zobacz, jak pokonać apetyt na słodkie.

Dlaczego objadamy się słodyczami?

Jest różnica między dosłodzeniem sobie dnia kostką czekolady, a spożywaniem słodyczy w nadmiernych ilościach. Nie jest to takie proste, gdy nasze sięgnięcie po batonika czy ciastka ma inne podłoże niż ochota na coś słodkiego czy głód. Takie zachowania mają często swoją przyczynę także w psychice, a nie tylko w zachciance.

Gdy znajdujemy się w stresującej sytuacji najczęściej sięgamy po słodycze, ponieważ cukier uzależnia. I gdy dzieje się coś złego, cukrem staramy się uzupełnić wewnętrzną pustkę. Słodycze kojarzą się większości osób z czymś dobrym, więc chcąc wynagrodzić sobie jakąś złą lub stresującą sytuację, sięgamy po słodycze.

Jak pokonać apetyt na słodkie?

Większość osób chcąc wyeliminować cukier z codziennego jadłospisu robi to z dnia na dzień, gwałtownie. To duży błąd, ponieważ biorąc pod uwagę, że słodycze uzależniają, takie nagłe odstawienie słodkości może sprawić, że pojawi się syndrom odstawienia. W związku z tym możemy czuć się źle, będziemy zmęczeni lub będzie bolała nas głowa. Nie warto podejmować tak drastycznych zmian, ponieważ organizm jest przyzwyczajony do podejmowania dużej ilości cukru.

Na początek wystarczy odstawić poszczególne porcje lub wprowadzić np. „Tydzień bez czekolady”, albo „Bez cukrowy weekend”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: NAJLEPSZY, NATURALNY ANTYBIOTYK NA PRZEZIĘBIENIE I GRYPĘ – STOSOWAŁY GO JUŻ NASZE BABCIE!- f7dobry.com

Podejmij wyzwanie

Nie musisz od razu odmawiać sobie wszystkich słodkości. Lepiej zrobić kilka małych kroczków, niż jeden wielki. Na początek wybierz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym będziesz sobie pozwalać na zjedzenie batonika, np. niedziela. Takie zachowanie przygotuje organizm i psychikę. Z każdym kolejnym dniem i tygodniem zauważysz, że masz coraz mniejszą potrzebę sięgnięcia po coś słodkiego, aż w końcu uda Ci się dojść do mety, czyli do momentu, w którym całkowicie wyeliminujesz słodycze z diety.

Naukowcy udowodnili w wielu badaniach, że po około trzech tygodniach organizm odzwyczaja się od chęci na coś słodkiego. Podejmij wyzwanie i sprawdź, czy mają rację.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl