Jak uniknąć mokrych plam pod pachami? Proste sposoby

0
388
Wiedząc, że mamy pod pachami mokre plamy, tracimy pewność siebie i swobodę.

Lato w pełni, a mokre plamy pod pachami stają się dla wielu prawdziwym problemem. 

Istnieją jednak bardzo proste sposoby rozwiązania problemu. Wiele osób boi się nawet podnosić ręce w miejscach publicznych z powodu mokrych plam na ubraniach. Ale można tego całkowicie uniknąć.

Proste sposoby na uniknięcie problemu mokrych plam pod pachami

Większość antyperspirantów i dezodorantów może blokować jedynie zapach samego potu, ale nic więcej. Na szczęście jest kilka bardzo dobrych trików, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Puder dla dzieci

Puder dla niemowląt może pomóc przy mokrych plamach pod pachami wraz z żelazkiem. 

Wystarczy wziąć wypraną rzecz, dokładnie posypać pudrem w najbardziej problematycznych miejscach z umiarem, a następnie dokładnie wyprasować. 

Wysoka temperatura żelazka po prostu odciśnie puder dla niemowląt w tkaninie i stworzy pewnego rodzaju barierę przed wilgocią, a także bakteriami, które powodują nieprzyjemne zapachy. Będzie to tzw. dezodorant antyperspirant do ubrań. Oprócz wszystkich swoich zalet chroni również przed nieprzyjemnymi żółtymi plamami.

Czytaj: 7 metod zapobiegania nadmiernemu poceniu się

Kolor ubrania

Pot jest bardziej widoczny na jaśniejszych ubraniach. Dlatego warto przyjrzeć się bardziej pastelowym kolorom, a także ciemnoniebieskim i czarnym. Na białych ubraniach mokre plamy nie są tak zauważalne. Jednak mogą pojawić się żółte plamy. 

Czytaj: Ławka z przebojami Wodeckiego pod Wawelem

Proste sposoby pomogą w walce z mokrymi plamami pod pachami

Wkładki antypotowe bądź podpaska

W sklepach można kupić specjalne wkładki pod pachy, które chronią przed mokrymi plamami potu. Każda wkładka dzieli się na warstwy pochłaniające wilgoć, absorbujące jej nadmiar, oraz blokujące jej przepływ, jednocześnie nie ograniczając przepływu powietrza. Dzięki warstwie klejącej wkładki doskonale trzymają się ubrań. Wkładki są uniwersalne, mogą je stosować zarówno Panie jak i Panowie. 

Możesz również zrobić własną wkładkę, jeśli nie znajdziesz jej w sprzedaży. Aby to zrobić, musisz kupić kilka podpasek do higieny kobiecej i starannie przyszyć je do obszarów problematycznych, np. w sukience albo bluzce.

Konsultacja lekarska

W ostateczności, jeśli problem pocenia się jest bardzo niepokojący, dobrym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza i skonsultowanie się z nim. 

Przede wszystkim specjalista może opcjonalnie zaoferować specjalny dezodorant, który ma działanie lecznicze. Po prostu wypisze receptę, a następnie lekarstwo, które trzeba kupić w aptece. 

Pomóc może również specjalny zastrzyk z botoksu. Pomaga znacznie zmniejszyć pocenie się pod pachami. Ale przed wykonaniem takiego zastrzyku należy wziąć pod uwagę wszystkie skutki uboczne i skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

johannesfloe.com – Art to remember