Jak wygrać z wilczym głodem?

0
729
zdjęcie: pixabay.com

Dopada cię czasem ochota by bez końca jeść? Tak zwany wilczy apetyt jest popularny zwłaszcza wieczorami po nieodpowiednim (być może zbyt niskokalorycznym) żywieniu się za dnia. Dlatego znacznie lepiej porozdzielać swoje posiłki na 5 równych porcji, aniżeli gdy masz zjeść 4 słabe posiłki, a ostatni obfity. Albo jeden bardzo, bardzo duży… i to w  dodatku na sam wieczór.  Jak jeszcze możesz pokonać wilczy apetyt?

Woda

Nie dosyć, że nie posiada kalorii, a za to zawiera minerały, doskonale nawadnia nasz organizm, to jeszcze potrafi doskonale oszukać głód. Kiedy czujesz, że wilczy głód się zbliża, wypij 3 szklanki wody, odczekaj 15 minut i dopiero weź się za jedzenie, a zobaczysz że zjesz o wiele mniej niż gdybyś nie zastosowała triku z wodą.

źródło: pixabay.com

Błonnik

To cenny składnik wielu kasz, produktów pełnoziarnistych, ziemniaków, ryżów i makaronów. Pod wpływem wody pęcznieje w żołądku, przez co daje nam poczucie sytości. Jeżeli mamy problem z atakami wilczego głodu, dobrze jest spożywać produkty bogate w błonnik, a nawet suplementację – tabletki z błonnikiem można kupić w aptece.

źródło: pixabay.com

Odpowiednia kaloryczność produktów

Każdy człowiek może mieć inne zapotrzebowanie kaloryczne, zależnie od płci, wieku i prowadzonego stylu życia. Dobrze jest mniej więcej wiedzieć ile kalorii dziennie potrzebuje się spożywać dla utrzymania prawidłowej masy ciała. Dzięki temu dzienne zapotrzebowanie kaloryczne można podzielić przez ilość posiłków, które chcemy spożywać w danym dniu. Następnie każdy posiłek komponować tak by zawierał podobną co następny i poprzedni ilość kalorii. Przyczyną nagle pojawiającego się wilczego głodu może być bowiem nie dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii we wcześniejszych posiłkach…poprzez uczucie głodu, organizm domaga się o więcej.

źródło: pixabay.com

Wyeliminowanie niektórych produktów

Są na rynku dostępne produkty, które mogą nasilać wilczy głód. Należą do nich wszelkiego rodzaju chipsy, smażone na oleju frytki, chrupki, słodycze oraz alkohol. Nie dosyć, że to bardzo wysoko kaloryczne produkty, w dodatku niosą ze sobą puste kalorie (nie dostarczające wartości odżywczych). Natomiast w chipsach są przyprawy, które zwiększają uczucie głodu. Podobnie po wypiciu alkoholu czy zjedzeniu słodkiego, po chwili nadmiernie spada poziom cukru we krwi, co skutkuje pojawieniem się wilczego głodu.

Aktywność fizyczna

Ona również może pomóc w opanowaniu głodu, gdyż ćwiczenia fizyczne faktycznie ograniczają apetyt. Ale nawet gdyby się to nie udało, podczas intensywnego sportu spalisz na tyle dużo kalorii, że nawet gwałtowne jedzenie po treningu, nie powinno sprawić że przytyjesz. Często też sięgamy po jedzenie w reakcji na stres czy nieprzyjemne uczucia. Gdybyśmy zamiast pochłaniając wtedy tabliczkę czekolady poszli pobiegać, odnieślibyśmy z tego o wiele więcej korzyści.

źródło: pixabay.com

Poznaj 10 przykazań skutecznego odchudzania, które także może Ci pomóc w skutecznej walce z wilczym głodem!

źródło: pixabay.com

Pamiętaj, zamiast walczyć w wilczym głodem, najlepiej w ogóle nie dopuść do tego, by się pojawił! 🙂 Powodzenia!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ!