Jak z bezdomnością radzą sobie w Australii?

0
665

Bezdomność to problem krajów całego świata. W Polsce często spotkać można bezdomnych śpiących na ławkach lub innych nie przeznaczonych do tego miejscach. Na całym świecie walka z tym problemem wygląda inaczej. Ciekawe rozwiązanie tego problemu zaproponowała australijska organizacja charytatywna Beddown.

Celem Beddown jest czasowe zajmowanie miejsc publicznych, które są używane wyłącznie w ciągu dnia i przekształcanie ich w nocy w schroniska dla bezdomnych. 

Przykładem działania jest akcja w Brisbane. Podziemny parking zamienia się w schronisko dla bezdomnych. Podczas dwóch tygodni ze schroniska na podziemnym parkingu skorzystało 41 osób. Najmłodszy bezdomny, który korzystał z tego miejsca miał 15 lat.

Wszyscy bezdomni, którzy skorzystali z parkingu mówią, że podczas snu czuli się bezpiecznie i dobrze ocenili jakość snu.

Projekt Beddown to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu bezdomni mogą poradzić sobie z problemem bezsenności.

Ciekawe czy i w Polsce znaleźliby się chętni do zorganizowania podobnej akcji? Czasami tak niewiele trzeba by pomóc drugiemu człowiekowi. Co myślicie o takim pomyśle? Zachęcam do dyskusji.

Więcej informacji: beddown.org.au | Instagram | Facebook

Czytaj: Australijka ocaliła koalę z pożaru (FILM)

Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown
Zdjęcie: Beddown

Czytaj: NOWA ZELANDIA ZATWIERDZA NAJWIĘKSZY ROZKWIT W HISTORII PARKU NARODOWEGO. POWIĘKSZYLI GRANICE TYSIĄCE RAZY.