Jak zrobić lawendową lemoniadę, aby pozbyć się bólu głowy i niepokoju

0
378
Zdjęcie: pl.freepik.com

Lemoniada sama w sobie jest już pysznym, orzeźwiającym napojem, można ją urozmaicić w celach leczniczych. Lawendowa lemoniada brzmi pysznie.! Ale dlaczego lawendowa?

Czysty olejek lawendowy to niesamowity olejek eteryczny, który można wykorzystać dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to również jeden z najdelikatniejszych olejków eterycznych, a jednocześnie jeden z najsilniejszych.

W rzeczywistości olejek lawendowy powinien być ulubionym środkiem leczniczym w gospodarstwie domowym.

Ten przyjemnie pachnący olejek ma złożoną chemicznie strukturę z ponad 150 aktywnymi składnikami. Związki te posiadają niesamowite, różnorodne właściwości.

Na przykład lawenda może działać przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, przeciwdepresyjnie, antyseptycznie, przeciwbakteryjnie, przeciwskurczowo, przeciwbólowo, odtruwająco, uspokajająco i obniżając ciśnienie.

Ponadto wykazano, że lawenda zmniejsza depresję, łagodzi bezsenność i łagodzi bóle porodowe.

Ponieważ korzyści płynące z lawendy obejmują łagodzenie bólu i przepływ moczu, zaburzenia oddychania, krążenie krwi i trawienie, niektórzy uważają wszystkie jej części – liście i kwiaty oraz olejek eteryczny – za lekarstwo na wszystko.

Czytaj: 7 wspaniałych olejków eterycznych do równoważenia hormonów

Wcześniejsze badania nad lawendą koncentrowały się na wykorzystaniu tej rośliny na drodze węchowej, co czyni ją użyteczną w aromaterapii.

Jednak oprócz efektów psychologicznych, aromaterapia może przynieść również korzyści fizjologiczne. Dodatkowo uważa się, że zapach lawendy jest skuteczny terapeutycznie dzięki inhalowanym związkom leczniczym.

Na przykład badanie przeprowadzone na oddziale neurologii długoterminowej wykazało podwyższony nastrój i zmniejszenie stresu psychicznego po aromaterapii lawendą w połączeniu z drzewem herbacianym i rozmarynem.

Naukowcy zbadali wpływ aromaterapii lawendowej (rozcieńczonej do 2% stężenia) na lęk i depresję u kobiet po porodzie z grupy wysokiego ryzyka. Podsumowując, wyniki wykazały znaczną poprawę w Edynburskiej Skali Depresji Poporodowej i Skali Zaburzeń Uogólnionych po czterech tygodniach podawania lawendy.

Czytaj: Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla turystów w Krakowie

Odkryj łatwy sposób, aby doświadczyć korzyści płynących z lawendy dzięki lemoniadzie lawendowej.

pl.freepik.com

Na dobry początek, oto prosty przepis na lemoniadę lawendową:

  • 1 szklanka surowego miodu organicznego,
  • 12 filiżanek czystej wody,
  • 2-10 kropli olejku lawendowego (w zależności od mocy olejku lawendowego),
  • 6 ekologicznych obranych cytryn,
  • gałązki lawendy do dekoracji.

Sposób przygotowania:

  1. Najpierw zmiksuj wszystkie składniki razem w blenderze i schłodź.
  2. Następnie w razie potrzeby dodaj więcej wody, surowego miodu lub kropli olejku eterycznego. I gotowe!

Poniżej także inne sposoby użycia olejku lawendowego w stanach lękowych i bólach głowy:

  • Dodaj 5-6 kropli olejku lawendowego do wody do kąpieli, aby pomóc nawilżyć skórę.
  • Rozpuść 10 do 12 kropli lawendy w powietrzu, aby uzyskać naturalną ulgę w stresie.
  • Dodaj 2 krople lawendy do 30 gramów lekko pachnącego, nierafinowanego oleju organicznego. Spróbuj oleju migdałowego lub oliwy z oliwek. Wtedy będziesz mieć olejek do ciała ze wszystkimi zaletami lawendy, który poprawi Twoją skórę, zrelaksuje umysł, ochroni przed owadami lub pomoże zasnąć.

johannesfloe.com – Art to remember