Jaki jest sekret szczęścia ludzi o niedoskonałym wyglądzie?

0
515

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. Szacuje się, że dzięki niemu pozyskujemy od 80% do 90% informacji o otoczeniu.

Jeśli miałabyś sama siebie określić to jesteś piękna, czy nie?

Założę się, że większość z Was odpowie, że coś jest nie tak: nos jest za duży, twarz za okrągła, nogi za krótkie, ręce za grube, należy schudnąć i tak dalej…

mamabag.com.ua

Czy uważasz, że od tego zależy piękno? Pewnie większość osób tak myśli. To największy błąd!

To od czego więc zależy piękno, zapytasz ze zdziwieniem? Od naszego życia, od tego czy jesteś otwarta, wesoła, pewna siebie, aktywna, zdolna do zaprezentowania się w pozytywnym świetle.

Postrzeganie nas przez innych nie zależy od wyglądu i od tego, czy masz sukienkę z najnowszej kolekcji Prady, ale zależy od tego, jak przyjemnie i interesująco spędzasz czas z ludźmi. Po tygodniu nie będą pamiętać, co miałaś ubrane, ale będą pamiętać, jakie emocje w nich wzbudziłaś podczas spotkania.

Czytaj: Wspaniałe rzeźby z drutu uchwyciły piękno ludzkiej postaci

Całościowo nie chodzi o wygląd, ale o to, co jest w naszej głowie.

Co sądzisz o pewnej części ciała? Dlaczego?

Pamiętaj, że zawsze można zacząć myśleć inaczej, np:

Nos nie jest za długi, ale indywidualny, wyjątkowy, tylko ja taki mam! Takie myślenie pomaga ci zrozumieć, że życie nie opiera się na samym wyglądzie.

Od razu myślenie o nosie brzmi o wiele lepiej, prawda? I uczucia w Tobie są od razu inne, o wiele lepsze!

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Pozytywne traktowanie siebie zależy również od tego, jak nasi rodzice traktowali nas jako dzieci. Jeśli źle się traktujemy, czy swoim dzieciom też zgotujemy taki los? Tę samą niepewność? To jest koło, z którego można się wyrwać. Ogólnie rzecz biorąc, nauka poczucia piękna jest ważna nie tylko dla Ciebie, ale także dla dzieci.

Nie trzeba też wzorować się na idealnych ciałach z błyszczących okładek czasopism. Nie wszystkim podobają się takie ciała. To, co piękne na zdjęciu, może nie być zbyt atrakcyjne w życiu. Jak mówią: „flamastry różnią się kolorem i rozmiarem”.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląd nie jest najważniejszy, ale też się liczy.

Oczywiście, jeśli za piękną oprawą nie kryje się nic wartościowego, to rozczarowanie ludzi będzie pewnie jeszcze większe. Musimy zadbać po prostu o oba aspekty — wygląd i charakter, a nie skupiać się tylko na jednym.

Czytaj: Miesiąc muzyki jazzowej w całym Wrocławiu