Japończyk wydał krocie, by żyć jako pies

0
612
Zdjęcie: Zeppet Workshop

Japończykowi, który od zawsze chciał żyć jak zwierzę, udało się spełnić swoje marzenie dzięki profesjonalnemu kostiumowi psa wykonanemu przez firmę specjalizującą się w efektach specjalnych i modelowaniu specjalnym.

Czy kiedykolwiek chciałeś żyć jak zwierzę? Nie? Cóż, japoński użytkownik Twittera „Toco” myślał o tym od dłuższego czasu, a ostatnio postanowił zrealizować swoje marzenie. Skontaktował się z firmą od efektów specjalnych Zeppet i poprosił ich o zbudowanie ultrarealistycznego kostiumu psa, który ukryłby jego ludzką sylwetkę i pozwolił mu urzeczywistnić swoją fantazję. Obciążono go za to około 2 milionami jenów (65 000 zł), ale efekt końcowy był naprawdę imponujący.

Mniej więcej miesiąc temu Toco przedstawił światu swoje psie alter ego zarówno na swoim Twitterze, jak i na zupełnie nowym kanale YouTube, ogłaszając, że chce podzielić się ze światem swoją podróżą jako pies.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zrobił to wszystko, mając na sobie wysokiej jakości kostium psa owczarka szkockiego długowłosego, który, jak twierdzą eksperci z Zeppet, był bardzo trudny do wykonania. Anatomia psa bardzo różni się od anatomii człowieka, więc musieli ciężko pracować, aby Toco wyglądał jak prawdziwy pies.

Zdjęcie: Zeppet Workshop

„Wykorzystaliśmy zdjęcia owczarka szkockiego sfotografowanego pod różnymi kątami, wzmocniliśmy puszystość płaszcza, aby maksymalnie ukryć skorupę kostiumu i sprawiliśmy, że usta same się otwierały i zamykały” – powiedział rzecznik firmy Zeppet. „Obecnie głównymi klientami naszej firmy są firmy filmowe i reklamowe; zamówienia indywidualne stanowią około 10% całości.”

Niezwykła historia Taco stała się popularna w Japonii pod koniec zeszłego miesiąca, a nawet pojawiła się w krajowych programach telewizyjnych, takich jak „Sôkai jôhô variety Sukkiri!!!!” w NIPPON TV.

W mediach społecznościowych opinie były niejednoznaczne, niektórzy ludzie starają się zrozumieć jego pragnienie życia jako pies, a inni twierdzą, że dopóki nikogo nie krzywdzi, to, co robi, to wyłącznie jego sprawa.

Czytaj: We Wrocławiu powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

„Czułem, że noszenie tego w samotności i satysfakcja jest marnotrawstwem, więc opublikowałem film” – powiedział Taco, zapytany, dlaczego zaczął udostępniać zdjęcia i filmy, na których jest ubrany w kostium psa. „Nie spodziewałem się jednak, że będzie to miało taki wpływ”.

Czytaj: Tamaskan – pies, który wygląda jak wilk, ale nie ma nic z wilka

Zapytany, dlaczego chciał żyć jako zwierzę, Taco powiedział, że „trudno” jest mu odpowiedzieć na to pytanie.