Japonia zapowiada pralkę… dla ludzi

0
207
Firma technologiczna „Science” z siedzibą w Osace ogłosiła rozpoczęcie prac nad ludzką pralką.

Science, japońska firma technologiczna specjalizująca się w innowacjach łazienkowych i kuchennych, niedawno ujawniła plany wyprodukowania pralki dla ludzi.

Wierzcie lub nie, ale koncepcja ludzkiej pralki nie jest nowa. Na targach Osaka Expo w 1970 roku japoński gigant elektroniczny Sanyo Electric zaprezentował swoją „pralkę ultradźwiękową”, ludzką pralkę, która czyściła, masowała i suszyła pasażera w całkowicie zautomatyzowanym 15-minutowym cyklu”. Koncepcja nigdy tak naprawdę nie odniosła sukcesu jako produkt komercyjny, ale teraz inna japońska firma technologiczna chce spróbować, obiecując dostarczyć nowoczesne podejście do ludzkiej pralki do 2025 roku.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Science z siedzibą w Osace, firma znana z wielu innowacji w technologii łazienkowej i kuchennej, ogłosiła plany stworzenia własnej wersji pralki dla ludzi w ramach linii produktów Mirable.

Projekt o nazwie Usoyaro ma na celu stworzenie urządzenia, które nie tylko oczyszczałoby ciało, ale także tworzyło komfortowe środowisko terapeutyczne dla ludzi. W środku będzie można zrelaksować się w drobnych bąbelkach, posłuchać kojącej muzyki i zobaczyć, co wyświetla się na powierzchni wody dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi.

Firma Science stwierdziła, że celem Projektu Usoyaro jest nie tylko dokładne oczyszczenie ciała użytkownika, ale także zapewnienie uzdrawiającej przestrzeni, w której można się zrelaksować przy dźwiękach kojącej muzyki i widoku obrazów wyświetlanych na wodoodpornym wyświetlaczu wewnątrz urządzenia.

Czytaj: Muzyka może być niezwykle skuteczna w poprawie zdrowia psychicznego

Czujniki wewnątrz pralki będą mierzyć stan nerwów współczulnych i przywspółczulnych, a wbudowana sztuczna inteligencja wykorzysta zebrane dane do stworzenia jak najbardziej komfortowej atmosfery.

Czytaj: W Krakowie powstanie nowy park rzeczny

Projekt Usoyaro jest najwyraźniej ulubionym projektem prezesa Science, Yasuaki Aoyamy, który miał zaledwie 10 lat, kiedy w Osace została odsłonięta oryginalna pralka firmy Sanyo. Był tak zafascynowany wynalazkiem, że postanowił go udoskonalić, jeśli tylko będzie miał okazję.

Firma Science spodziewa się, że projekt Usoyaro do 2024 roku zaowocuje funkcjonalną pralką dla ludzi, którą firma ma nadzieję zaprezentować na Expo w Osace w 2025 roku.