Japońska dieta bananowa potrafi zdziałać cuda – przez 3 dni schudniesz 3 kilogramy!

0
1144

Dieta bananowa jest bardzo prostą dietą i skutecznym sposobem na odchudzanie. Nie wymaga przygotowywania posiłków, liczenia kalorii i nie ma skomplikowanych zasad. Ten sposób żywienia został opracowany przez Japończyków. Aby w krótkim czasie zredukować masę ciała zachęcają oni do jedzenia bananów. Japońską dietę bananową można stosować przez 3, 7 lub 30 dni. 

Wiele osób na samo słowo dieta reaguje bardzo negatywnie. Kojarzy im się to z wyrzeczeniami, odmawianiem sobie przyjemności i ciężką samodyscypliną. A kiedy sobie wszystkiego odmawiamy stajemy się rozdrażnieni, nieszczęśliwi i głodni. Chyba każdy z nas był chociaż raz na diecie. Wiele energii poświęcamy na przygotowanie potraw bilansujących składniki odżywcze.

Nie tym razem 

Dieta bananowa to coś innego. Ma wiele zalet – przede wszystkim robi się przysługę swojemu ciału. To dieta idealna dla osób, które chcą stracić na wadze w krótkim czasie.

Na czym polega dieta bananowa?

Hitoshi Wanatabe, absolwent studiów medycznych jest autorem bananowej diety. Z kolei śpiewaczka operowa Kumiko Mori sprawiła, że o tej diecie zrobiło się głośno. To ona wdrożyła ten sposób odchudzania i straciła na wadze 7 kilogramów po miesiącu diety.

Ta dieta jest bardzo prosta. Banany, pomimo że należą do owoców kalorycznych (100 g banana to około 100 kcal) to przez wysoką zawartość biała roślinnego gwarantują brak uczucia głodu i wspierają proces odchudzania. Są wartościowe, zwłaszcza w potas (100 g banana to około 370 mg potasu) i w witaminy z grupy B.

Stosując dietę bananową każdego dnia należy zjeść określoną liczbę tych owoców. Dodatkowo zakłada wyeliminowanie soli, dzięki czemu woda nie będzie zatrzymywana w organizmie, a masa ciała będzie spadać.

ZOBACZ TAKŻE PRZEPIS NA: REWELACYJNY CHLEB Z GARNKA – CHRUPIĄCY, PUSZYSTY I PROSTY. NIE MUSISZ GO NAWET WYRABIAĆ!

1. DIETA BANANOWA TRZYDNIOWA

Dieta trwa 3 dni i każdego dnia należy spożywać 3 banany, wypijać 3 szklanki mleka i 2 litry wody niegazowanej. W ciągu 3 dni można stracić do 3 kilogramów. Nie wolno wydłużać czasu stosowania tego wariantu diety przez wzgląd na możliwość wystąpienia niedoboru substancji odżywczych.

2. DIETA BANANOWA SIEDMIODNIOWA

Przez siedem dni każdego dnia należy spożywać trzy razy dziennie posiłek oparty na bananach i płatkach owsianych. Należy przygotować posiłek składający się z:

  • 3 płaskich łyżeczek płatków owsianych (są bogate w błonnik pokarmowy)
  • połówki banana
  • 1 łyżeczki miodu
  • 200 ml jogurtu naturalnego lub szklanka maślanki

Taki posiłek należy jeść przez siedem dni trzy razy dziennie. Dodatkowo na drugie śniadanie i podwieczorek należy zjeść jabłko. Obowiązkowo każdego dnia należy wypić 1,5 litra wody. Przez siedem dni można schudną około 5 kilogramów. 

3. DIETA BANANOWA MIESIĘCZNA

Stosując dietę bananową przez miesiąc chudnie się około 7 kilogramów. Schemat postępowania jest inny, niż w przypadku diety trzy- i siedmiodniowej.

Dzień należy rozpocząć od zjedzenia 1 dużego banana lub 2 małych i wypicia szklanki niegazowanej wody. Kolejne posiłki przygotowujecie wedle uznania. Jest jednak kilka zasad – nie wolno jeść słodyczy, zero chipsów, zero słodyczy, nie wolno pić alkoholu i należy ograniczyć nabiał, tłuszcz i sól. Ostatni posiłek należy zjeść najpóźniej o godzinie 20.

WAŻNE

Dieta trzydniowa i siedmiodniowa to dieta opierająca się na niewielkiej ilości produktów, dlatego nie stosuj jej dłużej niż 3 lub 7 dni (w zależności, którą opcję wybrałeś), ponieważ dieta nie gwarantuje organizmowi niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania ilości składników mineralnych. Stosując dietę dłużej doprowadzicie do niedoborów tych składników odżywczych, których banany nie zawierają.

Po skończeniu diety, aby uniknąć efektu jo-jo i utrzymać efekty diety bananowej należy do rozkładu dnia dodać ćwiczenia odchudzające. Aby utrzymać szczupłą sylwetkę cały czas należy prowadzić zdrowy tryb życia i racjonalnie się odżywiać.

Zdjęcie główne: pixabay.com