Jeden prosty test, który Cię uszczęśliwi

0
738

W mniej niż minutę dowiesz się, jak uczynić swoje życie bardziej zrównoważonym.

Nasze życie składa się z wielu różnych elementów, które są dla nas ważne, czy to rodzina i przyjaciele, praca czy biznes, czy też prywatne hobby. Ale ważne jest, aby każdy znalazł właściwą równowagę między tymi rzeczami, czymkolwiek one są.

W przeciwnym razie życie ma tendencję do skupiania naszej uwagi tylko na kilku rzeczach, co może ostatecznie uczynić nas nieszczęśliwymi.

Czytaj: 30 faktów z psychologii, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie i innych

Natrafiliśmy na bardzo prosty test, który jest szeroko stosowany wśród psychologów, aby pomóc ludziom znaleźć lepszą równowagę życiową.

Oto, co musisz zrobić:

  • Narysuj powyższy schemat na kartkę papieru bądź wydrukuj.
  • W skali od 1 do 10 oceń swój sukces i poświęcony czas w ciągu ostatniego roku w każdym ze wskazanych obszarów. Następnie połącz ze sobą znaki, które nadałeś sobie na wadze, tworząc okrąg.
  • Skończysz z własnym „kołem życia”, które pomoże ci zrozumieć, którym elementom Twojego życia musisz poświęcić mniej lub więcej uwagi.

Nie rozpaczaj, jeśli nie zdobyłeś 10 w żadnym obszarze koła lub jeśli skończyłeś z „zębatką”, a nie kołem. Ten test to tylko sposób na sprawdzenie, jak możesz zmienić swoje życie na lepsze.

Oczywiście możesz także dodać więcej elementów do koła, jeśli uważasz, że czegoś w nim brakuje. Jakkolwiek wygląda, to ćwiczenie powinno pomóc ci zrozumieć, gdzie w Twoim życiu występuje brak równowagi – a także powody, dla których możesz nie być całkowicie szczęśliwy.

Czytaj: Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę, aby pomóc chorym dzieciom na raka

Spróbuj wykonywać to ćwiczenie raz w miesiącu. Pozytywna zmiana nie trwa wiecznie, a ostatecznie Twoje „koło życia” powinno stać się znacznie bardziej wyrównane.

johannesfloe.com – Art to remember