Jeden z najpiękniejszych ogrodów na świecie

0
936
Ogród Botaniczny w Montrealu jest jednym z najpiękniejszych ogrodów na świecie. Zdjęcie: Twitter

Ogród Botaniczny w Montrealu, jeden z klejnotów miasta, jest uznawany za jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świecie.

Na 75 hektarach Ogród Botaniczny (lub Jardin Botanique Montreal) prezentuje odwiedzającym niezwykle zróżnicowaną gamę roślin o każdej porze roku.

Ogród Botaniczny oferuje barwny program wydarzeń, wystaw i zajęć przez cały rok.

Z kolekcją 22 000 gatunków roślin i odmian, 10 dużymi szklarniami wystawowymi (każda dostosowana do określonego tematu), Domkiem Fryderyka i ponad 20 ogrodami tematycznymi na 75 hektarach, Ogród Botaniczny jest również idealnym miejscem, w którym można cieszyć się świeżym powietrzem i naturalnym pięknem.

Ogród oferuje malownicze całoroczne wytchnienie od centrum metropolii.

Zdjęcie: Twitter

Spędź trochę czasu spacerując wśród spokojnych drzewek bonsai w Ogrodzie Japońskim lub poznaj zasady yin i yang w Ogrodzie Chińskim, który prezentuje projekty z XIV-XVII wieku dynastii Ming. Ogrody na świeżym powietrzu obejmują kolorowy ogród różany i wspaniały ogród alpejski, a oprócz tego pagody, stawy, w których pływają karpie, czaple i żółwie.

Czytaj: Parkroyal – hotel i ogród botaniczny w jednym

Jeśli odwiedzasz ogród z dziećmi, nie przegap zawsze popularnego ogrodu z toksycznymi roślinami. Co więcej, Insektarium jest jednym z największych muzeów owadów w Ameryce Północnej, z ponad 250 000 okazami żywych i naturalizowanych owadów.

Stałe eksponaty tworzą zabawną strefę odkrywania specjalnie dla dzieci. Recenzenci twierdzą, że różnorodność jest niesamowita, a dzieci uwielbiają odwiedzać ten ogród.

Położony zaledwie kilka minut od centrum Montrealu, tuż obok Parku Olimpijskiego, Ogród Botaniczny w Montrealu jest żywym muzeum roślin z całego świata.

Zdjęcie: Twitter

Ogród Botaniczny jest częścią Montreal Space for Life, największego kompleksu naukowo-przyrodniczego w Kanadzie i najważniejszej atrakcji Montrealu.

Czytaj: Taniec na ulicach Montrealu.

Ogród Botaniczny i insektarium są otwarte codziennie o 9 rano i zazwyczaj pozostają otwarte do 18:00 lub 19:00, w zależności od pory roku. Koszty wstępu, które obejmują dostęp do obu atrakcji, różnią się w zależności od wieku: bilety kosztują 20,50 CAD (około 56 zł) dla dorosłych; 10,25 CA (około 29 zł) dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego w Montrealu.

Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter
Zdjęcie: Twitter

johannesfloe.com – Art to remember