Jedzenie czekolady pomaga schudnąć, naprawdę!

0
779
Osoby na diecie odchudzającej nie muszą rezygnować ze słodkości. Mogą, a wręcz nawet powinny włączyć do jadłospisu gorzką czekoladę. Zdjęcie: pixabay.com

Czy chcielibyście schudnąć bez konieczności rezygnacji z czekolady na zawsze? Jeśli tak, będziecie zachwyceni wnioskiem z badania opublikowanego przez International Archives of Medicine. Chociaż nie można bez woli objadać się słodkościami, nauka jest po stronie czekolady. Ciemna czekolada, dzięki wysokiemu stężeniu flawonoidów, jest najsmaczniejszą dietetyczną pigułką.

Według głównego autora Johannesa Bohannona, dyrektora non-profit Institute of Diet and Health, czekolada może być w rzeczywistości częścią rozsądnego planu odchudzania. W swoim badaniu porównano wysiłki związane z utratą masy ciała z grupy kontrolnej: grupy nisko-węglowodanowej i grupy nisko-węglowodanowej, którzy dodatkowo każdego dnia jedli 42 gramy ciemnej czekolady.

Grupa jedząca czekoladę każdego dnia straciła 10% więcej wagi niż uczestnicy, którzy przestrzegali diety nisko-węglowodanowej bez jedzenia żadnych słodyczy.

Co więcej, korzyści płynące z konsumpcji czekolady wydają się być długotrwałe. Osoby w grupie spożywającej codziennie 42 gramy ciemnej czekolady odniosły większy sukces w utrzymaniu mniejszej wagi oraz lepiej spały i miały niższy poziom cholesterolu we krwi.

„Ku naszemu zaskoczeniu efekt po zjedzeniu ciemnej, zdrowej czekolady jest prawdziwy” – mówi Bohannon. „Nie wystarczy po prostu spożywać czekoladę, ale w połączeniu z ćwiczeniami i redukcją węglowodanów nasze dane wskazują, że czekolada może być przyspieszaczem odchudzania”.

Źródło: readysethealth.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak łatwo dać się oszukać, nie czytając etykiet produktów?

Cała prawda o odchudzaniu, którą ukrywa przemysł pseudodietetyczny!